Türkiye`yi Korkutan Uyarı Geldi!
Güncelleme 

Türkiye`yi Korkutan Uyarı Geldi!

Irak Depremi 7.3 Büyüklüğünde Ve Depremin Sancıları Eli Kucağında Bizi Sarsabilir Prof. Doktor Celal Şengör`ün açıklamaları doğrultusunda, Irak`ta yaşanan 7.3 büyüklüğündeki depremin, Türkiye için konumun batıya atılması anlamını taşıyor.

Türkiye`yi Korkutan Uyarı Geldi!
Türkiye`yi Korkutan Uyarı Geldi! 1939 yılında yaşanılan Erzincan depremi, 1942 yılında Erbaa depremi, 1967 Adapazarı depremi, 1999 Gölcük depremi sonuçlarına dayanarak, gelecek tarih İstanbul rotası çiziyor. Deprem uzmanlarından Ahmet Ercan, “Türkiye`de ivedi yöntemi etkileşim beklenmiyor” dedi. Teke Tek programına özel olarak katılan deprem uzmanı Prof. Doktor Şengör, Irak sonrası depremler için Türkiye`yi, gelecek deprem olayları için uyardı. Bölgenin hareketlerinin oluşumunu göstererek, “Türkiye, güneyinden gelen bir hat ile Arabistan`a doğru yol alıyor. 1.6 santimetrelik bir hıza sahiptir. Lice depreminden örnek, bu bölgede bindirme dediğimiz depremler oluyor. Burada bize gelen mesaj çok ilginçtir. Türkiye`yi Arabistan sıkıştırıp batıya atıyor. Bu ne demek oluyor? Kuzey Anadolu fay hattı ile burası sıkışıyor ve Türkiye batıya yöneliyor. Türkiye`nin batıya atması ile ilgili birçok deprem yaşadık. Bunlar Erzincan, Reşadiye, Bolu, Erbaa, Adapazarı, Gölcük, tür ve çok şiddetli depremlerdir.

Bu yönde İstanbul depremi gelecek sinyalleri verilebilir. Eli kulağında bir mesaj ve Yumurtalık fayı da dikkat çekici. İstanbul`da en büyük 7.6 şiddetinde bir deprem beklemekteyiz. Daha önce 7.3 depremine şahit olduk.” açıklamasında bulunmuştur. Uzmanlar tarafından depremin şiddeti ile ilgili önemli ayrıntılar ve uyarılar verilmiştir. 

İstanbul depremi deprem

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500