Turnike Önlerinde Bekleyen Yeni Meslekler
Güncelleme 

Turnike Önlerinde Bekleyen Yeni Meslekler

Aylık Kazançları İse 5000 TL`ye Kadar Çıkıyor Şarkı söyleyen gençlerden su satan satıcılara, gevrek simitçiden el işi tezgahlara kadar turnike önünde bekleyen insanların, aylık kazançları 4 Bin ile 5 bin arasında değişiyor.

Turnike Önlerinde Bekleyen Yeni Meslekler
Turnike Önlerinde Bekleyen Yeni Meslekler13 milyon insanın, günlük yolculuğu esnasında, toplu taşıma araçlarını kullanan ve taşıma durakları vasıtası ile birçok kişi için bu kalabalık ortam, ekmek kapısı haline geliyor. Durak önlerinde, turnike geçişlerinde, su satıcısını, simitçiyi gördüğünüz gibi sazını, gitarını çalıp sanatını insanlara icra eden insanları da bir arada görebilirsiniz. Farklı Meslekler Sokaklarda Merak edilerek sorulmuş sorular karşısında biraz şaşkına uğrayabilirsiniz. Günümüz geçim kaynakları içine girmiş birçok farklı meslek içinde sokak çalgıcısı, unlu mamüllerin satışı, takı, toka gibi minik tezgahtarlar gibi girişimci ruh ile günlük kazançları yaklaşık 5000 TL oluyor.

Bazılarının geçim kaynağı ise Akbil olmuş. Akbil`den nasıl para kazanılır? sorusuna yanıt, İstanbulkart ve ya Akbil için toplu taşıma duraklarında bekleyen kişiler, kartı ve Akbil`i bitenlere hızır gibi yetişiyor. Bileti Olmayan Yolcu Kalmasın! Birçok kez başınıza gelen bu olay artık bir meslek oluyor ve Akbil ya da İstanbulkart`ı biten kişilere, kişi başı 70 kuruş ya da 1 TL arasında değişen farkları ödeyerek, binişleri sağlanıyor. Otobüs muavinine nasıl para veriyorsanız, Akbilciler`e de biniş ücreti vererek, biniş hakkı sağlıyorsunuz. İnanılmaz ama gerçek bir meslek olarak gündemde yerini alıyor. 

akbil metro yeni meslek

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500