Kamuda Taşeronların Sesi Yükselir
Güncelleme 

Kamuda Taşeronların Sesi Yükselir

Taşeron işçi meselesi, kamunun yıllardır çözülemeyen, deyim yerindeyse kanayan yara haline gelen bir meseledir. Normal bir devlet memurunun yaptığı işi yapan, yeri geldiğinde mesaiye kalan taşeron işçiler, ne sosyal olarak ne de maaş konusunda memurun yanına bile yaklaşamamaktadır. Kamuda yüz binlerce taşeron işçi çalışmaktadır. Her seçim döneminde taşerona kadro vaatleri verilmesine rağmen, bu konu bir türlü çözüme kavuşturulamamıştır.

Kamuda Taşeronların Sesi Yükselir
Kamuda Taşeronların Sesi Yükselir 

Taşeron işçi konusunda açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, taşeron işçiye kadro verilmesi konusunda çalışmaların devam ettiğini ve çalışmalar tamamlandıktan sonra kamuoyu ile paylaşımda bulunulacağını belirtti. Ayrıca Bakan Sarıeroğlu, bu durumun yıl sonuna kadar çözümlenebilmesi için herkesin var gücüyle çalıştığını belirtti ve kadro için yıl sonunu işaret etti. Taşeron işçilerin kadro konusundaki taleplerini çok iyi bildiğini belirten Bakan Sarıeroğlu, göreve gelir gelmez bu husus üzerinde çalışmaya başladık. Bazı kişi ya da kişilerin konuyu farklı yönlere saptırmaya çalıştığını ancak Sayın Başbakan’ın bu konuda açıklamaya yaptığını ve yıl sonunda taşeronda çalışanların kamuda istihdamları konusundaki çalışmaların tamamlanıp, bakanlık olarak üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Taşeron işçi konusunda grup toplantısında konuşan Başbakan, o mesele bitti tamam. Eli kulağında, bugün yarın yeni takvim işlemeye başlayacak. Ocaktan itibaren taşeron konusu artık konuşulmayacak dedi. Bu açıklamaların ardından taşeron işçiler merakla çalışmaların tamamlanmasını ve kadroya geçirilecekleri günü sabırsızlıkla beklemeye başladılar.

Taşeron işçi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500