Kasım’da kamuya binlerce memur alınacak


Kasım’da kamuya binlerce memur alınacak

Yaz aylarının bitmesiyle istihdam piyasası da hareketlenmeye başladı. Bu yıl istihdam açısından en hareketli sektörler otomotiv, bilişim, hızlı tüketim, perakende oldu.

Kasım’da kamuya binlerce memur alınacak
Kasım’da kamuya binlerce memur alınacak Editör

Her ay da olduğu gibi Kasım ayında da alımlar devam ediyor. Bir çok Kurum veya kuruluş bünyelerinin memur personel ihtiyacını gidermek için çok sayıda memur personel alınacak. Kamuya Kasım ayında alım yapacak olan kurumların bir çoğu KPSS şartı aramıyor. Ancak bazı kurumlar Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı arıyor. Adaylar geçerlilik süresi dolmamak şartı ile, ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmaları gerekiyor. Bazı kurumlar ise 50 puan ile de alım yapabilmektedir. Lise mezunu adaylardan KPSSP94, Önlisans mezunu adaylardan KPSSP93 ve Lisans mezunu olan adaylardan KPSSP3 puan türünden puan almaları istenecek.

Birçok Kamu Kurumu veya Kamu Kuruluşu bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak amaçlı duyurularını gerçekleştiriyor. Kamuya alım ilanları, Devlet Personel Başkanlığı, İŞKUR ve Resmi gazete tarafından yayımlanıyor. Kamuya alımlar kasım ayında da devam edecek olup binlerce aday kamuya alınacak. Adaylar başvuru şartlarını taşımaları durumunda başvurularını yapabilecekler ve Kasım ayında memur olmak şansını yakalayacaklar. Alımı yapılacak adaylardan bazı nitelikler aranmaktadır. Adaylar bu nitelikleri taşımaları durumunda başvurularını gerçekleştirebilirler.

HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?

Her ayda olduğu gibi Kasım ayında da alımlar devam ediyor. Bir çok Kurum veya kuruluş bünyelerinin memur personel ihtiyacını gidermek için çok sayıda memur personel alınacak. Adaylardan genellikle, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmaması veya ilanda Hükümlü personel alımı adı geçiyorsa hükümlü olma şartlarını kabul etmek, en az ilköğretim mezunu olmak şartı ile lise, ön lisans ve lisans mezunu olmak, görevini yapmasına engel olabilecek olan herhangi bir sağlık problemi olmaması, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, yapılacak olan güvenlik soruşturmasından veya arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak şartları aranacaktır.

KPSS ŞARTI ARANACAK MI?

Kamuya Kasım ayında alım yapacak olan kurumların bir çoğu KPSS şartı aramamaktadır. Ancak bazı kurumlarKamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramaktadır. Adaylar geçerlilik süresi dolmamak şartı ile, ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. Bazı kurumlar ise 50 puan ile de alım yapabilmektedir. Lise mezunu adaylardan KPSSP94, Önlisan mezunu adaylardan KPSSP93 ve Lisans mezunu olan adaylardan KPSSP3 puan türünden puan almaları istenecektir.

Buna istisnaden KPSS Şartı olmadan alım yapan kurumları sıralayacak olursak; Jandarma Genel Komutanlığı, Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı, TÜBİTAK, Diyanet işleri başkanlığı şu anda alımı geçerli olan duyurulardan belirttikleri gibi adaylardan KPSS şartı aramayacaktır.

KASIM AYI MEMUR PERSONEL ALIMLARI

Kasım ayı memur personel alımı ilanlarını sizler için bir arya topladık ve herhangi bir başka sayfa gezmeksiniz buradan ilanlara ulaşabilsiniz. Aşağıda hazırladığımız tablo yardımı ile alım yapacak kurumuma, alım sayısına, KPSS şartının olup olmadığına, son başvuru tarihlerine ve ilanların detaylarına ulaşabileceksiniz.

 

 

Kaynak:bik.gov.tr
memur alımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500