Okulda Çocukların Uçak Sevinci


Okulda Çocukların Uçak Sevinci

Bir hayırsever tarafından Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine bağışlanan Boeing 737-400 klasik tipi uçak öğrenciler arasında sevinç yarattı. Yardım sever biri tarafından İhale sonucunda satın alınarak okula hibe edilen yolcu uçağının taşımak için ayrılan parçalarının montajına başlandı.

Okulda Çocukların Uçak Sevinci
Okulda Çocukların Uçak Sevinci Cengiz Bostancı

 

Antalya’nın Aksu ilçesindeki Uçak Bakım Teknolojileri Meslek ve Teknik Anadolu Lisesine bir uçağın hibe edilmesi tüm öğrencilerin sevinmesini sağladı. Parçalara ayrılarak taşınması için tırlarla okul bahçesine getirilen yolcu uçağının tekrar bir araya getirilmek için montajının yapılmasına başlandı. Okulun bahçesindeki uçağın, çevrede oldukça şaşkınlık ve ilgi yaratması üzerine Okul Müdürü Haldun Çevik bir açıklamada bulundu. Okul Müdürünün vermiş olduğu bilgilere göre, hurdaya ayrılmış olan Boeing 737 – 400 klasik tipli bu yolcu uçağı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da desteği ile kullanılmak üzere okula kazandırılmıştır. Uçak bir yardımsever tarafından satın alınarak okula bağışlanmış ve hedeflenen amaca ulaşılmak istendiği belirtilmiştir. Bunun da uçak sektörüne kaliteli eleman yetiştirmek için faydalı bir proje olacağına karar verilmiştir.


 

Okul Müdürü Haldun Çevik; öğrenciler tarafından oldukça ilgi gören yolcu uçağının okulda kütüphane olarak hizmet vermesini ayrıca uçağın ders materyali ve müze olarak da kullanılmasının planlandığını belirtti. Böylece uçak okulun bahçesinde bir ilk olarak eğitime katkı sağlamış olacaktır dedi. Uçağı okulun bahçesine getirmekte zorlandıklarını ancak öğrencilerin sevincini gördüklerinde doğru bir adım olduğunu anladıklarını söyledi. Öğrencilerin de uçağı yakından görmenin heyecanını ve sevincini yaşadıkları gözlendi.


 


 

Uçak Bakım Teknolojileri uçak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500