Emekli Memurlara Yılbaşı Sürprizi
Güncelleme 

Emekli Memurlara Yılbaşı Sürprizi

Memurların toplu sözleşmesinde emekli olan memurların ocak ayında alacakları zamda belirlendi. Buna göre yüzde 4 zam alacak olan emekli memurlara çıkarsa enflasyon farkı içinde ücret ödenecek. Eğer enflasyon farkı ihtimali olursa, memur emeklilerine yılbaşında çifte zam şeklinde büyük sürpriz olacak.

Emekli Memurlara Yılbaşı Sürprizi
Emekli Memurlara Yılbaşı SürpriziToplu sözleşmeden çıkan karara göre Ocak ayında emeklilerinde, memurlar gibi aynı oranda yüzde 4 zamlı maaş alacakları belirlendi. Buna göre emekli memurlara, ek olarak enflasyondan oluşabilecek farkları alıp almayacakları konusu merak ediliyor. Bilindiği gibi geçtiğimiz Temmuz ayında maaşlarında yüzde 4 zam ve yüzde 2.92 oranında enflasyon farkı ücreti alan memur emeklileri Ocak ayında da aynı beklentiyi yaşıyor. Bu farkı alabilmeleri için 2017 senesinin ikinci 6 aylık döneminin enflasyon oranının yüzde 4’ü geçmesi gerekir.

Ülkemizde emekli olan her kesimden insanın rahat yaşayabilmesi için bu zamlara ihtiyaçları var. Eğer yüzde 4’lük enflasyon oranı aşılırsa emekli memurlara Ocak ayı zammı artı fark ile birlikte maaş ödenecek. Yani memur emeklileri yılbaşına sürprizli çifte zamlı maaş ile girecekler. Merkez Bankasının yaptığı ankete göre 4.52’lik tahmini bir beklenti gerçek olursa, emekliler enflasyon farkı alabilecek. 3 Ocak’ta enflasyon oranının açıklanmasıyla kesin sonuç ortaya çıkacaktır. Maaşların ödenme tarihleri her ayın 1’i ile 5’i arasında olduğu için, 3 Ocakta açıklanacak olan fark oranı ödemeleri maaşlara yetişmeyerek, sonradan hesaplara zam farkları olarak yatırılacak.


 


 

emekli memur memur zammı enflasyon oranı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500