Taşeron İşçiler İçin Kadro Güncellemesi
Güncelleme 

Taşeron İşçiler İçin Kadro Güncellemesi

Daha önceki yıllarda yapılan açıklamalarda taşeron işçilere kadro müjdecisi niteliğindeki haberlerin ardı arkası kesilmemişti. Son olarak yapılan açıklamalarda bu konu hakkında güncelleme niteliğinde. Bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından ele alınmaktadır. Taşeron işçilerin kadroya alınması konusuna dair Hak-İş ve Memur-Sen tarafından yapılan açıklamalar yer almaktadır.

Taşeron İşçiler İçin Kadro Güncellemesi
Taşeron İşçiler İçin Kadro Güncellemesi 

Kamuda taşeron işçilere kadro verilmesi hakkında bir takım açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeronların kadroya alınması hakkında son sürat çalışmaların devam ettiğini ifade etmiştir. Bu çalışmaların sonuçlanması durumunda halka bu konuda gerekli açıklamaların yapılacağını da duyurmuştur. Var güçleri ile bu konuda çalışmaların devam ettiğini açıklayan Bakan Sarıeroğlu, bu konudaki sonuçlanmasının ve kamuoyu ile paylaşılmasının tahmini olarak senenin sonunda olabileceğini işaret etmektedir.

Memur-Sen tarafından belirtilen açıklamalar doğrultusunda taşeron işçilerin kadroya alınmasına ilaven, 4/B ve 4/C’ lilerinde kadroya alınması konusunda açıklamalarda bulunmuştur. Taşeron işçilerin kadroya alınması konusunda ilerleyen her türlü gelişmeyi desteklediklerini belirtmişlerdir. Bu açıklamalardan sonra devletinde bu konudaki çalışmalarında sona doğru gelindiğinin altı çizilmiştir. Hak-İş Sendikasınca yapılan açıklamada ise ilgilendikleri en ciddi konuların başında taşeronlara verilecek kadro meselesi olduğunun altı çizilmiştir. Taşeronların kadro konusunu devlet ile birlikte konuşmak istediklerini ifade etmişlerdir. Buna dair geliştirilecek çözümlerin gelen talepler doğrultusunda şekillenmesi için bu yolda birlikte yürümek istediklerini de açıklamalarına eklemiştir.  

 

taşeron işçi sözleşmeli personel Emeklilik Sözleşme Taşeron işçiler Emekli sandığı kamu çalışanları

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500