Adana'da Şaşkınlık Yaratan Olay: Mesai Saatleri İçinde Kahve Falı Baktıran Memurlar
Güncelleme 

Adana'da Şaşkınlık Yaratan Olay: Mesai Saatleri İçinde Kahve Falı Baktıran Memurlar

Adana’da İl Milli Eğitim Müdürlüğünde meydana gelen olay nedeniyle çevrede şaşkınlık yarattı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında çalışan görevli erkek ve kadın personelin mesai saatleri içinde kahve falı baktırdıkları iddiaları ortalığı karıştırdı. Yapılan şikâyetle olayın duyulması üzerine müfettişler gelerek araştırmaya başladılar.

Adana'da Şaşkınlık Yaratan Olay: Mesai Saatleri İçinde Kahve Falı Baktıran Memurlar
Adana'da Şaşkınlık Yaratan Olay: Mesai Saatleri İçinde Kahve Falı Baktıran Memurlarİl Milli Eğitim Müdürlüğünün kendi binasında meydana gelen olayda personelin dışardan gelen bir bayana kahve falı baktırmaları yüzünden uyarı cezası aldı. İddia edildiğine göre; haftada bir kez gelerek 400 lira para karşılığında kahve falı bakıldığı söylenerek ve yine aynı yerde başka bir çalışanın bu durumu şikâyet etmesi üzerine olayın ortaya çıktığı bildirildi. Bu şikâyet sonucunda müfettişler araştırma yapmak için İl Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışmalara başladı. Müfettişlerin müdürlük çalışanları ile yaptıkları görüşmelerde çalışanlardan bazıları bir şey bilmediklerini, bazıları ise kadını bildiklerini ancak fal bakma olayını bilmediklerini, kimisi de fal bakıldığını gördüğünü ancak para verildiğini görmediğini söyledi.

Müfettişlerin daha sonra fal baktırdığı ileri sürülen personel ile görüştüklerinde kendilerinin, kahve içtiklerini ancak fala baktırmadıklarını, kadına verilen paranın da tamamıyla yardım amaçlı olduğu söylendi. Müfettişlerin yaptığı incelemeler doğrultusunda hazırlanan raporda; haklarında iddiada bulunan çalışanların mesai saatlerinde kahve falı baktırmadıklarını söylese de, şahitlerin bu iddiaların doğru olduğu yönünde verdikleri beyanlarla ve yapılan soruşturma neticesinde fal baktırıldığı kanaatine ulaşılmıştır. Sonuç olarak iddiaların doğruluğu kanıtlanmıştır. Buna istinaden 657 sayılı devlet memuru kanununa göre uyarı cezası verilmesine karar verilmiştir.


 


 

kahve falı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500