Burs Ve Kredi Alan Öğrencilere Hatırlatma


Burs Ve Kredi Alan Öğrencilere Hatırlatma

Üniversitede öğrenim gören öğrencileri maddi olarak desteklemek için ödenecek olan burs ve kredi başvuru sonuçları birkaç gün önce Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından açıklanmıştı.

Burs Ve Kredi Alan Öğrencilere Hatırlatma
Burs Ve Kredi Alan Öğrencilere Hatırlatma Ömer Aykut

KYK, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı içinde burs ve kredi almaya hak kazanan öğrencilerin bu haktan faydalanabilmeleri için taahhütname onay işlemini yapmaları gerektiğini bildirdi. Yarın süresi dolacak olan taahhütnameyi onaylamayan öğrenciler bu ödemeden faydalanamayacak. Kurumdan burs ve kredi alacak olan öğrencilerin e-Devlet üzerinden giriş yaparak saat 23.59’a kadar taahhütnamelerini onaylamaları gerekmektedir. Bunun için önce velisinin onayı tamamlaması sonrada öğrencinin kendi e-Devlet şifresiyle taahhütnameyi onaylaması gerekir. Annesi ve babası olmayan öğrencilerin bu işlemini kanuni olan vasileri yapmalıdır.

Burs ve kredi almaya hak kazananların ilk ödemeleri de kasım ayının sonunda iki aylık olarak yapılacaktır. Lisans öğrencileri için 425, yüksek lisans için 850 ve doktora yapanlar öğrenciler içinse 1.275 TL olarak belirlenen ödemeler yapılacak. KYK, taahhütnamenin mutlaka onaylanması gerektiğini ancak onaylamayan öğrencilerin de bu dönem alamasa bile seneye tekrar başvurarak burs ve kredi alabileceklerini belirtti. Ayrıca bu ücret Kredi ve yurtlar Kurumunun anlaşmalı olduğu Ziraat Bankasından alınabilecek. İsime göre olan Banka kartlarını buralardan temin edebilecekler. Her ayın 6 ile 10. Günleri arasında T.C kimlik numaralarının son rakamına göre ödemeler gerçekleştirilecektir.


 

KYK Burs ve kredi e-Devlet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500