Sadece Taşerona Değil, Tüm Çalışanlara Kadro Verilmelidir
Güncelleme 

Sadece Taşerona Değil, Tüm Çalışanlara Kadro Verilmelidir

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, hükümetin taşeron işçilere yönelik kadro düzenlemesi çalışmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Ben bunun sadece taşerona kadro şeklinde kodlanmasını doğru bulmuyorum. Kamuda güvence bekleyen tüm çalışanlara kadro başlığıyla sunulmasının doğru buluyorum” dedi.

Sadece Taşerona Değil, Tüm Çalışanlara Kadro Verilmelidir
Sadece Taşerona Değil, Tüm Çalışanlara Kadro VerilmelidirBir dizi açılış ve teşkilat programlarına katılmak üzere geldiği Amasya’da Büyük Amasya Oteli’nde düzenlenen Memur-Sen İl Divan Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının taşerona kadro başlığıyla sürdürdüğü çalışmasını değerlendiren Yalçın, “4/C’li arkadaşlarımız var. 4/B’li arkadaşlarımız var. Memur işi yapan ama işçi kadrosunda bulunan, iki tezat arasında zorlanan amirinin ‘işçi mi, memur mu?’ dediği kadrosu itibariyle işçi, yaptığı iş itibariyle memur işi yaptığı ama kadrosuyla uyumlu olmadığı için yaptığı işin altına dahi imza koyamadığı, koysa da yükümlülükle karşılaştığı bir çatışmalı zemin var. Bunların tamamı bir bütün olarak düşünülmeli. Sadece taşerona kadro diye bir düşünceyi ve çalışmayı bu anlamda kapsayıcı bir çalışma olarak görmeyiz” diye konuştu.

Taşerona kadro başlığıyla yapılan çalışmanın içine beklentisi olan diğer kesimlerinde dahil edilmesinin hükümet açısından bir borç olduğuna değinen Yalçın, “Çalışanların tamamını kurgulayacak, beklentisi olanları bunun içerisine dahil edecek bir bütünlükte yaklaşılmalı ve tasarı, taslak bu anlamda kamuoyu ile paylaşılmalı” şeklinde konuştu.

Haberin Devamı...

 

taşeron memursen

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500