İLAHİYAT MEZUNLARINA MÜJDE
Güncelleme 

İLAHİYAT MEZUNLARINA MÜJDE

Geçtiğimiz günlerde Danıştay'ın aldığı kadar doğrultusunda ilahiyat fakültesi öğrencilerinin Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olmasının önü engellenmişti. Talim terbiye kurulununda bu karar doğrultusunda, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliğine başvuru kriterleri arasında ilahiyat fakültesi mezunu olma kriterini kaldırdı.

İLAHİYAT MEZUNLARINA MÜJDE
İLAHİYAT MEZUNLARINA MÜJDEDanıştay'ın almış olduğu bu kararın ardından binlerce ilahiyat fakültesi öğrencisi Bimer ve Cimer'e yazılar Bu ve sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yaparak tepki gösterdi. Gelişen tepkilerin ardından Bekir Bozdağ, Alınan bu kararın yanlış olduğunu ve ilahiyat fakültesi öğrencilerinin de din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği tercihini yapabileceğini ve bu doğrultuda yasa çıkarılacağını açıkladı. Çünkü hali hazırda din kültürü ve ahlak bilgisi bölümü faaliyetlerine son verdi ve kapandı. Bu sebeple ilahiyat fakültesi öğrencilerinin de Dikab mezunları ile birlikte sınava girmesi sağlanacak. Din kültürü ve ahlak bilgisi bölümünden mezun olan öğrenciler bu duruma tepkili olsa da, Bekir bozdağ bu mezunlara hitaben, Kpss sınavına iki tarafında gireceği ve hak edenin kazanacağını ortada verilen veya alınan bir haktan öte sağlanan bir eşit yarışma ortamı olduğunu belirtti.

Bu açıklamalara göre artık ilahiyat mezunları da Öğretmenlik alan bilgisi sınavı ve kamu personeli seçme sınavına girecek öğretmen olabilecek.  


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500