Stor Perde Yıkamada 5 Önemli İpucu!
Güncelleme 

Stor Perde Yıkamada 5 Önemli İpucu!

Stor perdeler bildiğiniz gibi son zamanların en fazla tercih edilen perde çeşitlerinden. Kullanımının kolay olması ve sürekli kirlenmemesi nedeniyle bayanlar için daha da cazip gelen bu perdeler tabi ki her zaman temiz kalacak değil. Bu nedenle düzenli aralıklarla stor perde yıkama işlemlerinin yapılması gerekiyor.

Stor Perde Yıkamada 5 Önemli İpucu!
Stor Perde Yıkamada 5 Önemli İpucu!Stor perde temizliği ise evde kendi kendimize yapabileceğimiz bir iş olmaktan ziyade gerçekten profesyonellik isteyen bir iş. Çünkü stor perde içerisindeki sertlik ve kırılmazlık sağlayan yapı sayesinde sağlıklı bir kullanım sunuyor. Eğer siz perdemi yıkıyorum derken bu yapıyı bozarsanız perdeniz çöpe atılacak bir hal alıyor.

1.Stor Perde İçin Geniş Alan Şart!

Stor perde yıkama işlemlerinde kesinlikle perdenizi sonuna kadar açabileceğiniz bir alana ihtiyaç var. Bu perdeler boylu boyunca açılmazsa ya da birazı açılıp birazı sarılı durursa yıkanması zorlaşıyor ve yapısı bozuluyor. Bu nedenle stor perde yıkamak için seçeceğiniz alan dümdüz ve uzunlamasına bir ortam olmalı.

2.Temizlik Malzemelerine Dikkat!

Stor perde temizliği için kullanacağınız ürünlerin başında şampuanlar, temizleyiciler ve sabunlar gelebilir. Ancak bu ürünleri kullandığınızda stor perdenizi dik ve sert tutması için dış yüzeyine sıvanan apre maddesi zarar görebilir. Haliyle perdeniz eskisi gibi olacağına yıpranmış, yumuşamış bir hala alabilir. Bu durumu önlemek için tamamen doğal olan ve apre yapıya zarar vermeyen deterjanlar seçmelisiniz.

3.Yumuşak Olmalısınız!

Stor perde yıkama işlemleri sırasında mümkün olduğunca yumuşak olmalısınız. Çünkü stor perdeniz sert gibi görünse de aslıdan yumuşak ovalamalar ile daha kaliteli bir şekilde yıkanır. Bazen her bölgeye aynı oranda yıkama işlemi yapmadığınızda perdenizde renk değişimleri ve kirlerin kalması da kaçınılmaz olabilir.

4.Kurulamadan Asmayın!

Stor perdeler diğer perdeler gibi asılıp kurutulmaz. Bunun için elinize yumuşak bir havlu almalı ve yüzeyini iyice kurulamanız gerekir. Bu işlemde pek kolay değildir.

5.Perdenizi Doğru Takın!

Stor perde temizliği bittiğinde perdenizi mutlaka doğru bir şekilde asmanız gerekir. Ancak bu kolay olmayabilir ve nasıl asacağınızı şaşırabilirsiniz. Çıkarırken bütün detayları aklınızda tutmalısınız. Bütün bu işlemleri ben yapamam diyorsanız ya da perdenizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız bir bilene danışabilirsiniz.

Kaynak:bilgidostu.net

Stor perde yıkama Stor perde temizliği

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500