Peeling Nasıl Yapılır ve Ne işe Yarar?
Güncelleme 

Peeling Nasıl Yapılır ve Ne işe Yarar?

Peeling Nedir? Her kadının hayali, güzel, pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmaktır. Bu hayalimizi gerçekleştirebilmek için de çeşitli bakım ürünleri kullanır, cilt bakımlarına gider veya evde hazırladığımız maskeleri uygularız. Peeling de cilt bakımında kullanılan en etkili yöntemlerdendir.

Peeling Nasıl Yapılır ve Ne işe Yarar?
Peeling Nasıl Yapılır ve Ne işe Yarar?Peeling cildi ölü derilerden arındırır, toz, hava kirliliği ve trafik gibi dış etkenler sonucu sağlıksız ve mat bir görünüme bürünen cildi canlandırmaktır.

Peeling Nasıl Kullanılır?

Peeling ile bakım yapmak için en uygun zaman banyo sonrasıdır. Banyodan çıktıktan sonra peelinginizi cildinize sürüp hafif hareketlerle cildinize uygulayabilirsiniz. Ardından da bol su ile cildinizi iyice durulamanız gerekmektedir. Peeling yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Bunlardan ilki peelingi dudak çevresine uygulamamalısınız. İkincisi ise peelingi tüm cilde uygulamadan önce ufak bir yerde deneyin ve herhangi bir alerjik reaksiyon görülmezse tüm cilde uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken son nokta ise peelingi uygularken sert ve cildinize zarar verecek hareketlerden kaçınmalısınız. Peelingi nazik bir şekilde, parmak uçlarınızda ve fazla bastırmadan masaj yaparak uygulamalısınız.

 

Kimler Peeling Yapmaktan Kaçınmalıdır?

Akne problemi yaşayanlar peeling yapmaması önerilir. Böyle bir cildiniz varsa ve peeling uygularsanız hem aknelerin yayılmasına hem de daha da ilerlemesine neden olabilir.

Doğal Peeling Tarifleri

Peeling yapmadan önce hangi peelingi kullanacağınıza cilt tipinize göre karar vermelisiniz. Sizin için farklı cilt tiplerine göre evde yapabileceğiniz doğal peeling tarifleri derledik.

İşte Evde Yapabileceğiniz Doğal Peeling Tarifleri

Zeytinyağı ve Toz şeker Peelingi: Bu peeling için gerekli malzemeler 1 kaşık toz şeker ve 1 kaşık zeytinyağı. Bu malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırın ve ardından hafif hareketlerle masaj yaparak cildinize uygulayın. Yaklaşık 5 dk bekledikten sonra bol su ile durulayın. Bu peelingi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Bal ve Badem Peelingi: 6 adet bademi blender yardımıyla toz haline getirin. Hazırladığınız bademin üzerine balı ilave edin. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze uygulayın. Birkaç dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın. Bu karışımdaki badem cildinizi aydınlatırken, bal ise pürüzsüz ve yumuşak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Tarçın ve Bal Peelingi: 1/4 çay kaşığı tarçın ve 1 yemek kaşığı balı bir kabın içerisinde iyice karıştırın. Karışımı hazırladıktan sonra dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın.

Kaynak:bilgidostu.net

Peeling Nedir Peeling Peeling Nasıl Yapılır

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500