Her taşın altında bunlar var!


Her taşın altında bunlar var!

Star Gazetesi yazarı Resul KURT bu günkü yazısında kripto müfettişler konusunu ele aldı.

Her taşın altında bunlar var!
Her taşın altında bunlar var! Editör

Bir süredir gazeteniz STAR’da kaleme aldığımız kapsamlı ve ayrıntılı FETÖ yazılarımız, Ankara’da bürokrasi başta olmak üzere birçok sosyal medya gruplarında paylaşılıyor. FETÖ’cü bürokratlar da aba altından sopa göstermeye çalışıyor.

 Son birkaç aydır yaptığım gözlemler 7 Haziran seçimleri öncesinde yaşanan puslu havayı hatırlatıyor. Hem 7 Haziran’da hem de 1 Kasım’da Ak Parti İstanbul 3. Bölge’den milletvekili adaylığım süresince çok sayıda vatandaşla ve sivil toplum örgütüyle yakından görüşme ve sorunlarını dinleme fırsatım oldu. Şimdi taşlarını yerine koyduğumuzda seçimler öncesinde FETÖ’nün etkin olduğu bakanlıklar ve kurumlar olmak üzere bürokrasi üzerinden siyaseti dizayn etme ve hükümeti bürokratik darbe ile devirme planı olduğunu daha net görüyoruz. 15 Temmuz sonrasında FETÖ’cü üst bürokratların itiraflarında da 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde FETÖ’den vatandaşa eziyet ve baskı kurulması yönünde özel talimat aldıkları ortaya çıkmıştı.

Paralel yapının ‘karalama, tezvirat, iftira, baskı, şantaj yöntemleriyle kendisine rakip gördüğü veya görevinden ayrılmasını istediği bürokratları karaladığı ve boşalan koltuğa kendi adamını getirerek’  bürokrasiye egemen olduğunu görüyoruz.

Halen FETÖ’nün etkin olduğu bazı kurumlarda devletine, milletine bağlı ve FETÖ’ye ayakbağı olan bürokratlara eften püften nedenlerle kripto müfettişler tarafından disiplin cezası verilerek, karalama, tezvirat, iftira’larla bürokraside yükselmeleri engelleniyor. Bunlar FETÖ yöntemleridir, bunları kullanan bürokratlar da FETÖ’cüdür.

Neden Çalışma Bakanlığı?

Özellikle tüm vatandaşlara doğrudan etki etmesi ve himmet toplanmasında baskı ve tehdit unsuru olarak kullanılabilmesi bakımından FETÖ hep Çalışma Bakanlığı ile SGK’da etkili olmak istemiştir. Maliye Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı, SGK gibi kurumların kamuda ve özel sektörde her kuruma sızabilmesi, her türlü bilgi ve belgeye ulaşılabilmesi, her işyeri ve şirketin bilgilerinin alınabilmesi, denetim elemanları ve kripto bürokratlar eliyle himmet alınmasında baskı ve tehdit unsuru olarak kullanılabilmesi, çeşitli kaynaklara rahat ulaşılabilmesi nedeniyle Çalışma Bakanlığı ve SGK FETÖ için çok önemli. Öyle ki, bir çok bakanlıkta ciddi FETÖ temizliği olmasına rağmen burada cirit atmaya devam ediliyor. Bürokraside rakiplerin tasfiyesi de burada güya FETÖ mücadelesi olarak gösteriliyor.

FETÖ yıllarca Devletin stratejik ve kritik görevlerinde yer alan milli ve yerli bürokratların iftira ve tezviratlarla karalanarak tasfiye edilmesi ve boşalan bu kadrolara FETÖ’cülerin yerleştirilmesi, FETÖ çıkarlarına karşı gelen veya daha önceden örgüt aleyhine işlemlerde bulunan bürokratlardan da intikam alınması amacıyla bu şahısların itibarsızlaştırılmalarının sağlanması, TSK ve devlet bürokrasisinin ele geçirilmesi için çalışmıştı.

Eskiden FETÖ’nün üst yönetiminde ve terör örgütü elebaşının en yakınında bulunmuş Nurettin Veren’in konuşmalarında bahsettiği, FETÖ’nün tepesindeki 14 isimden birisi olan İş Müfettişi Halil İbrahim Uçar hakkında ekolünden yetişenlerin halen önemli görevlerde bulunan kriptolar Çalışma Bakanlığı ve bürokraside oldukça etkin bir durumda olduğunu görüyoruz. Bunlar FETÖ’nün en iyi bildiği karalama, tezvirat, iftira, baskı, şantaj yöntemlerini kullanmaya devam ediyor. Çalışma Bakanlığı’nda FETÖ’nün en üst düzeydeki imamı olup 2014 yılına kadar İş Teftiş Kurulu Başkan yardımcılığı görevinde bulunan M.Ö. isimli iş başmüfettişi 15 Temmuz darbesine kadar Bakanlıkta üst bürokratlar  tarafından korunmuştu.

Kaynak:star.com.tr

fetö Resul KURT kripto bürokratlar kripto müfettişler kripto fetöcüler ohal fetöcüler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500