Özel Okulda Okumak Artık Daha Kolay
Güncelleme 

Özel Okulda Okumak Artık Daha Kolay

2017 senesinde sınav sisteminde yapılan değişiklikler sonucunda ailelerde çocuklar kadar endişeli. Yeni gelen sistem sonrası tam netleşmeyen detaylar aileleri, çocuklarını hangi okula verecekleri konusunda karmaşa yaratmıştır. Durum böyle iken aileler çocuklarını verebilecek okulları tekrar gözden geçirmektedirler. Bu alternatifler arasında özel okullar gelmektedir.

Özel Okulda Okumak Artık Daha Kolay
Özel Okulda Okumak Artık Daha KolayÜlkemizde özel okulların fiyatlarının incelenmesi sonucunda eskiden sadece maddi durumu oldukça iyi olan ailelerin çocuklarını gönderebildiği özel eğitim kurumlarına; 2014 senesinde devlet desteği ile birlikte sadece zengin aile çocuklarının gitmediği, diğer gelir grubuna sahip çocuklarında faydalanabildiği özel okullar var olmuştur. Birçok özel okulun devlet desteği ile düşmesi ardından daha düşük gelir grubuna ait ailelerinde çocukları özel okullarda eğitim görmeye başlamışlardır. Şuan günümüzde okulda okuyan çocukların yüzde sekizi özel okullarda eğitim almaktadır. Eğitimde rekabet ve çeşitliliğin artması sonucunda daha kaliteli eğitim alan çocuklar meydana gelmektedir. Ülkemizde dört bin beş yüz özel okulun yıllık eğitim ücretinin on beş bin ve altında olduğu saptanmıştır. Bunun yanı sıra butik özel okul adını verdiğimiz daha küçük ve daha az öğrenciyi bünyesinde barındıran eğitim kurumları da bu teşviğe kayıtsız kalamadı ve onlarda yıllık eğitim ücretlerini indirmeye karar vermişlerdir.

Tüm bu devletin teşviğinden sonra fiyatlarında büyük indirim yapan okulların yanı sıra yıllık eğitimi elli bin lira ve daha üstü veren kırk okul olduğu da saptanmıştır.  

eğitim ücretleri özel okul ücretleri

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500