Memura 2018’de Enflasyon Zammı Ne Kadar?
Güncelleme 

Memura 2018’de Enflasyon Zammı Ne Kadar?

Enflasyon, satın alınan mal fiyatının milli gelire göre aşırı artış göstermesi durumudur. Oysa fiyatın malın özellikleriyle ve milli gelirle denge halinde olması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) son dönemde enflasyonu düşürücü, dengeleyici politikalar izlemektedir. Fiyat istikrarı için önlemler almakta, belli kuruluşlarla çalışmalar yapmaktadır. Enflasyon yıl içerisinde iki kez ilk 6 ay ve son 6 ay olarak incelenmektedir.

Memura 2018’de Enflasyon Zammı Ne Kadar?
Memura 2018’de Enflasyon Zammı Ne Kadar?Kasım ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile memur maaşlarına gelecek olan enflasyon farkının ne kadar olacağı da tartışılan konular arasına girmeye başlamıştır. Memurlar 2018 yılında enflasyon farkına tabi tutulacaklar ve bu farktan yararlanacaklardır. 2017’nin ilk 6 ayında yüzde 3’lük enflasyondan yüzde 1,76 enflasyon zammı alan memurlar 2018 yılında yüzde 4’lük dilimi aşan fark kadar enflasyon zammı alacaklardır. Şu an 4,94 olan enflasyon 4’lük dilimi aşmıştır. Hatta memurlar hali hazırda 0,94’lük bir zamma da sahiptirler.

2018 Ocak ayı enflasyon farkının alınmasıyla memurlara üç zam birden yapılacaktır. Memur maaşları, asgari geçim indirimi ve her ay maaşa eklenen aile yardımı ödemelerinden de nasibini alacaktır. Bu şekilde ocak ayında memur maaşları üç zammı birden görecektir. Ayrıca aile yardımı ve asgari geçim indiriminin de zamlanacağı kesin bilgiler arasındadır. Örneğin: Aile yardımının içerisinde bulunan eş yardımı 219,17 liradan 227,94 liraya, çocuk yardımı 0-6 yaş için 51,35 liradan 53,40 liraya çıkacağı bilinmektedir.

enflasyon zammı Memur maaşları enflasyon farkı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500