Sözleşmeli Er Alınacak


Sözleşmeli Er Alınacak

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI KARA, DENİZ VE HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIKLARI 2017 YILI SÖZLEŞMELİ ER TEMİNİ

Sözleşmeli Er Alınacak
Sözleşmeli Er Alınacak Editör

 

1.   Milli Savunma Bakanlığı Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları “2017 Yılı Sözleşmeli Er Temini” 11 Aralık 2017 - 08 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

2.   Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılanlar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı (Cebeci/ANKARA) adresinde hazır bulunacaklardır.

3.   Seçim Aşaması Faaliyetleri;

a.   Kayıt-Kabul, Fiziki Kontrol, Fiziki Yeterlilik Testi, Mülakat, Yüzme Sınavları (Sadece Dalgıç ve Kurbağa Adam Tercihi yapacaklar için) ve Hastane Sevk işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.

b.  Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların, yanlarında spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.

c.   Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tercihi olan ve iyi seviyede yüzme bilen adaylara Kayıt Kabul aşamasında “Kurbağa Adam” ve “Dalgıç” sınıfları için tercih hakkı tanınacaktır. Tercihte bulunacak bu adaylar mülakattan başarılı olmaları durumunda ertesi gün yüzme sınavına alınacaktır. Yüzme sınavı, Kara Harp Okulu Komutanlığı Bakanlıklar/ANKARA adresinde yapılacaktır. Adayların yüzme sınavı için yanlarında mayo, terlik, bone ve havlu getirmeleri gerekmektedir.

          “Kurbağa Adam” ve “Dalgıç” sınıflarını tercih edecek adayların seçim aşamalarında başarılı oldukları takdirde “Sözleşmeli Er Olur/Komando Olur/Paraşütle Atlar/Dalgıç Olur/Kurbağa Adam Olur” kararlı sağlık raporu almaları gerekmektedir.

          “Dalgıç Olur/Kurbağa Adam Olur” raporu vermeye yetkili dört hastane bulunmaktadır. Bu hastaneler;

 

(1)  Marmaris Devlet Hastanesi Nedip Cengiz Eker Binası / MUĞLA

(2)  Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Ek Binası / KOCAELİ

(3)  Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi / ANKARA

(4)  Haydarpaşa Sultan Abdülhamid Eğitim ve Araştırma Hastanesi / İSTANBUL

          Sağlık işlemleriniz için sağlık kuruluşları tarafından herhangi bir ücret veya katkı payı alınmayacaktır.

ç.   Yüzme sınavlarına girmeyecek adayların seçim faaliyetleri 1 gün, yüzme sınavlarına girecek adayların sınavları 2 gün sürecektir.

d.  Hafta sonları sınav yapılmayacaktır.

4.   Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri yanlarında getireceklerdir.

5.   Askerlik hizmetini yapmamış adaylar seçim aşaması faaliyetlerine gelirken son 1(bir) ay içerisinde alınmış “Askerlik Durum Belgesi” getireceklerdir.

6.   Adayların belgelerinin hem aslını hem de fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.

7.      Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

8.   Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

9.   Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

10.  MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığında sınav ve mülakat süresince adaylara yemek ve su ikramında bulunulacaktır.

11.   Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız…

12.  Güvenlik Soruşturması Ve Arşiv Araştırması Formuna Ulaşmak İçin Tıklayınız...           

13.   Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız…

 

Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle www.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresinde yer alan insan kaynakları bölümüne bakınız.

 

İlave sorularla ilgili irtibat numarası    : 0 (312) 562 05 43

Fax (Belgegeçer)                                          : 0 (312) 319 43 67

SÖZLEŞMELİ ER tsk MSB HAVA KUVVETLERİ DENİZ KUVVETLERİ KARA KUVVETLERİ MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500