Türkiye Kart’ın nerelerde kullanılacağı belli oldu
Güncelleme 

Türkiye Kart’ın nerelerde kullanılacağı belli oldu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ‘Türkiye Kart’ isimli yeni bir kart çıkaracaklarını belirterek, “PTT’den alınacak bu kartla tüm illerde toplu taşımaya binilebilecek. Müzeler, parklar, para transferleri için tek kart yeterli olacak” dedi.

Türkiye Kart’ın nerelerde kullanılacağı belli oldu
Türkiye Kart’ın nerelerde kullanılacağı belli olduUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2018’de yeni bir kart uygulamasına geçmeyi planladıklarını ve projenin isminin “Türkiye Kart” olacağını açıkladı.

Hürriyet’te yer alan habere göre PTT’nin 4 bin 600 noktası üzerinden bu kartın alınabileceğini belirten Arslan, “Kredi kartıyla yapabildiğiniz her şeyi yapabileceksiniz. Bununla sınırlı değil, İstanbul başta olmak üzere tüm belediyelerle anlaşmalar yapıyoruz. Otobüsünden, metrosuna her yerde geçecek. İl değiştirdiğinizde ayrı bir kart almanız gerekmeyecek. Milli parklarda, müzelerde, uçaklarda her yerde geçecek” dedi.

Amaçlarının tek bir kartla her türlü finansal işlemi yapmak olduğunu vurgulayan Arslan, “Dünyada örnekleri çok az. Birçok ülkeye bunu ihraç da edebiliriz” ifadelerini kullandı.

Kaynak:bik.gov.tr

Türkiye Kart

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500