Kamuda Çalışmak İsteyenler İçin İş İmkânı
Güncelleme 

Kamuda Çalışmak İsteyenler İçin İş İmkânı

Son yıllarda Ülkemizde istihdam seferberliği ile birçok kişi iş sahibi olma fırsatını yakaladı. Çalışmak için en çok tercih edilen kamu sektöründe bu yıl birçok personel alımı gerçekleştirilecek. Kamuda çalışmak isteyenlerin yakından takip ettiği başvuruların bazıları da İŞKUR üzerinden yapılmaktadır.

Kamuda Çalışmak İsteyenler İçin İş İmkânı
Kamuda Çalışmak İsteyenler İçin İş İmkânı 

Kamu personel alımı yapacağını İŞKUR üzerinden duyuran Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), kamuda görev yapmak isteyen binlerce kişiye umut verdi. TCDD lise ve lisans mezunu olanların arasından kadrolu işçi statüsünde 295 kişiyi kamu personeli olarak işe alacak. Daimi iş sözleşmeli olarak kamuda çalışmak isteyen personel alımı yapacağını duyuran TCDD, 50 kişinin mühendis olarak gerisinin ise çeşitli birimlerde olmak üzere personel alımı şartları açıklandı. Bakanlık kadroya ait taleplerini Maliye’ye ileterek 4B statüsünde sözleşmeli eleman istihdamı gerçekleşecek.

Bununla birlikte birçok kamu kurumu da ihtiyacı olan personel alımını tamamlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde kamuya 90 bin personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Kamuda çalışmak isteyenlerin merakla beklediği başvurular ise yavaş yavaş kurumlara göre açıklanmaya başlandı. Kamu kurumlarına memur, işçi ve diğer personel olmak üzere üç statüde alım yapılması planlanmakta. KPSS veya KPSS’siz ilköğretim, lise, lisans ve ön lisans mezunları alınacak. Bu yılın sonuna kadar devam edecek olan personel alımlarının daha çok sağlık, emniyet, eğitim ve adalet alanlarında olması bekleniyor.


 


 

kamuda çalışmak TCDD

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500