Kuleli Askeri Lisesi’nde Eğitim Yeniden Başlıyor
Güncelleme 

Kuleli Askeri Lisesi’nde Eğitim Yeniden Başlıyor

Müze yapılması konusunda tartışmaların devam ettiği Kuleli Askeri Lisesi’ nde hareketlilik başladı. 15 Temmuz da yaşanan hain darbe girişiminin ardından kapatılarak müze yapılması planlanan Kuleli Askeri Lisesi yeniden eğitim ve öğretim hizmeti vermeye başlayacak.

Kuleli Askeri Lisesi’nde Eğitim Yeniden Başlıyor
Kuleli Askeri Lisesi’nde Eğitim Yeniden Başlıyor 

 Yapılan toplantılar ve planlamalar dahilinde Kuleli Askeri Lisesi Kara Harp Okuluna bağlandı. Kara Harp Okuluna bağlanan Kuleli Askeri Lisesinin yeniden eğitime açılacağı bilgisi geldi. Gelen haberler doğrultusunda Kuleli Askeri Lisesi Harbiyelilerin kullanımına açılarak eğitim ve öğretim yılına devam edecek.

15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişiminin sonrasında ilk düzenlemeler askeriyede yapılmıştı. Bu noktada FETÖ darbe girişimi sonrasında yayınlanan KHK ile Kuleli Askeri Lisesi hakkında karar verilmişti. Bu noktada 669 sayılı KHK ( Kanun Hükmünde Kararname) ile kapatılan askeri lisenin akıbeti merak konusu idi. Kuleli Askeri Lisesi binasının müze olması yönünde yapılan öneriler hakkında tartışmalar sürerken 180 dönüm arazi adına son karar verildi. Askeri lisenin tarihi dokusunu bozmadan yeniden eğitime devam edeceği bildirildi. Bu noktada marş seslerini yeniden duyacağımızı söylemek mümkün. Müze yapılma noktasında birçok tartışma alevlenirken yeni gelen haber ile birlikte tarihi okul aslını yaşatmaya ve şanlı asker yetiştirmeye devam edecek. MSÜ Kara Harp Okulu Komutanlığına bağlanan Kuleli Askeri Lisesi ilk döneminde Harbiyelilere eğitim verecek. İleri süreçte ise hazırlık sınıfı öğrencileri de eğitim şansı bulacak.


 

Kuleli Askeri Lisesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500