Öğretmenlerin Alan Değiştirme İşleminde Düzenleme Yolda
Güncelleme 

Öğretmenlerin Alan Değiştirme İşleminde Düzenleme Yolda

Öğretmen adaylarının ve mevcut öğretmenlerin; üniversiteden mezun oldukları yükseköğretim programına bağlı olarak kamuda atanabilecekleri öğretmenlik türüne alan denmektedir. Öğretmen adayları ve öğretmenlerin; üniversite eğitimleri sırasında eğitim gördükleri alanlarına ek olarak aldıkları ve diplomalarında yer alan öğrenim programını veya farklı bir alanda yüksek lisans üzerine yapılan doktora eğitimi programlarına da yan alan denmektedir.

Öğretmenlerin Alan Değiştirme İşleminde Düzenleme Yolda
Öğretmenlerin Alan Değiştirme İşleminde Düzenleme Yolda 

 Bu değişiklik ile hedeflenen amaç verimliliği arttırmak ve öğretmenlerin kendilerini geliştirmeleri, yenilemeleri, eğitim haklarını teşvik etmektir. Öğretmen olarak atanılan alan farklı sebeplerden değiştirmek istenebilir. Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılı, öğretmenlerin alan değişikliği hakkı ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklama da öğretmenlerin alan değişikliği diplomaya bağlı olacak. 
Yapılacak değişiklik ile fizik, kimya, biyoloji mezunu olup fen bilgisi öğretmenliğinde ya da sınıf öğretmenliğinde çalışanlar bu alanlara, tarih - coğrafya mezunu olup sosyal bilgiler alanında çalışanlar bu alana, sınıf öğretmeni iken yan alana geçenler tekrar sınıf öğretmenliğine geçebileceklerdir.

2017 Öğretmenlerin alan değişikliği için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan önceki açıklamalara göre 18 Aralık - 22 Aralık 2017 arası kılavuzun İnsan kaynakları Genel Müdürlüğü web sitesinde yayınlanarak başvuruların alınması ve 19 Ocak 2018 tarihinden itibaren ilişiklerini keserek yeni görev yerlerine başlamaları bekleniyor.

Yapılacak alan değişikliğinin hangi branşlarda olacağı, geniş kapsamlı mı olacağı, yan alanın dahil edilip edilmeyeceği gibi konular ise ilgilileri tarafından merakla beklenen konular arasında.  

2017 Yılı Öğretmenlerin Alan Değişikliği İle İlgili Açıklama

 

alan değişikliği kılavuzu alan değişikliği şartları alan değişikliği takvimi alan değişikliği alan değişikliği dilekçesi alan değişikliği ne zaman öğretmen alan değiştirme kılavuzu öğretmen alan değiştirme öğretmen al

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500