Ocak Ayında Yeni Memur Maaşları
Güncelleme 

Ocak Ayında Yeni Memur Maaşları

2017’nin aralık ayının sonuna gelinmeye başladıkça 2018 güncel maaşları merak edilmeye başlandı. Hangi memurun ne kadar maaş alacağı hakkındaki soruların çoğaldığı şu günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun yaptığı açıklamaya göre ise kamu çalışanlarının gerek maddi gerekse diğer haklarında önemli kazanımlar olacağı belirtildi.

Ocak Ayında Yeni Memur Maaşları
Ocak Ayında Yeni Memur Maaşları 

Ayrıca kamu görevlilerinin aylıklarına son iki yıldır yüzde 17,54 kümülatif artış uygulandığını belirtti. 2018 yılı için ise memur ve memur emeklisi olanların yılın ilk yarısında yüzde 4, ikinci yarısında ise yüzde 3,5 zam alacağı da belirtildi. Bu kapsamda uygulanacak olan zamlar dahilinde en düşük memur maaşı aile yardımı da içinde olmak üzere 2929 lira civarında olacak.

Asgari ücretler konusunda ise 1 Ocak itibariyle asgari geçim indiriminin yükseleceği belirtilmiş olup, ortalama olarak artışın yüzde kaçlara tekabül edeceği hakkında bilgi vermedi. Ortalama olarak 910 liraya yükseleceği düşünülmekte... Peki, Ocak ayı yeni memur maaşları kaç olacak?

Yeni yılla birlikte zam yılının da geldiği şu günlerde emekliler, işçiler, memur ve çalışanlar ortalama oranlar dahilinde zam almaktadır. Bu konuda kitlesel olarak büyüklüğü nedeniyle memurların zam oranları hakkında sormuş olduğu sorular ve merak ettikleri daha çok gündemdedir. Enflasyon rakamları oranlarının belirleyici olduğu bu zamlar 2018 yılı için en yüksek ve en düşük oranlar yönünden karlı gözüküyor...


 

memur maaş memur maaşları memur maaş sorgulama kurumlara göre memur maaşları memur maaşları 2018

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500