İsteğe Bağlı Kuran Dersi
Güncelleme 

İsteğe Bağlı Kuran Dersi

Yeni yönetmelikle birlikte Eğitim programlarına da birçok yeni özellikler eklenmiş oldu. Bu yeniliklerden bir tanesi de özel okulların kendi bünyesince isteğe bağlı olarak, okulları için talep edebilecekleri Kur’an-ı Kerim öğretim programları.

İsteğe Bağlı Kuran Dersi
İsteğe Bağlı Kuran DersiMilli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan bu programlar özel okullarda eğitim gören, okul öncesi ve ilkokul bir, iki, üç ve dördüncü sınıf öğrencileri için mümkün olabilecektir. Özel okullarda okuyan öğrencilere verilecek bu eğitimin aynı zamanda pedagojik niteliklere uygun olarak isteyen öğrencilerin Kur’an-ı Kerim öğrenmelerinin mümkün olabileceğini açıklamışlardır. Bu programların zorunlu olmadığının altını çizmekte fayda var. İsteyen özel okulların faydalanabileceğini belirten yetkililer, uygulanacak programın Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından onaylandığını belirtmişlerdir. Özel öğretim kurumları için uygulanacak Kur’an-ı Kerim öğretim programı sayesinde öğrencilerin beceri ve başarılarının artarak daha kalıcı olacağını açıklamışlardır. Bu eğitim programı da tıpkı İngilizce eğitiminde olduğu gibi kur sistemi benimsenmiştir. Bu durumda toplamda beş tane kur olacak ve C1 den C3 e kadar cüzle alakalı eğitim alan öğrenciler daha sonra K1 ve K2 kurlarına geçip Kur’an-ı Kerim okumaya başlayabilecekler. Program hazırlık aşamasında sadece eğitim verilmesi hedeflenmedi. Ayrıca öğrencilerin bilgi ve becerileri ve duygusal becerileri de göz önünde tutularak hazırlanmıştır.

Öğrenme aşamasında çocukların yaşlarına göre öğretme biçimleri uygulanmaktadır. Özellikle küçük yaştaki çocuklar için eğlenceli bir öğretim şekli esas alınmıştır.  

kuran eğitimi veren yerler kuran eğitimi nasıl olmalı kuran eğitim programı kuran eğitimi kuran dersi diyanet kuran dersleri kuran dersi kuran ders

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500