Emekliye Yeni Yıl Zammı
Güncelleme 

Emekliye Yeni Yıl Zammı

Yaklaşık dokuz milyon SSK ve BAĞ-KUR’dan emekli kişilere emekli maaşlarında en etkili durum olan enflasyon rakamları açıklanması le birlikte kesinlik kazanmaktadır.

Emekliye Yeni Yıl Zammı
Emekliye Yeni Yıl Zammı                

İki bin on yedi senesi ikinci yarısı sonunda açıklanacak olan enflasyon rakamlarına göre emeklilerin maaşlarına ne kadar zam yapılacağı da kesinlik kazanmaktadır. Şuan belli olmayan zam konusunda Merkez Bankasınca ekonomistlerle yapılan toplantı sonucunda Aralık ayına dair Tüfe tahminleri hemen hemen belli olmaktadır. Yılın ilk yarısı için öngörü için yapılan anketlerde on buçuklarda olan Tüfe beklentisi, yılın ikinci yarısı için artış göstererek on ikiye yakın bir değer elde etmişlerdir. Bu rakamlara bakılacak olursa enflasyon oranı da tahmini beş buçuk civarında seyredecektir. Eğer rakamlar bu ankette olduğu gibi gerçekleşirse en düşük maaş zamları ise şu şekilde olmaktadır. Esnaf olarak emekli olan kişilerde 1260 TL den, 1329 TL ye çıkmaktadır. BAĞ-KUR tarımdan emekli kişi maaşı ise 1061 TL’na, iki bin senesinden önce emekli olan SSK’lı en düşük maaşı 1566 TL’na ve iki bin ile iki bin sekiz yılları arasında emekli olmuş olan SSK’lı maaşı ise1229 TL’na ulaşmaktadır.

Akıllarda merak uyandıran sorulardan biri de en yüksek emekli maaşının ne kadar olduğu. Ocak zammı ile birlikte en yüksek emekli aylığı 4240 TL den iki yüz otuz dört liralık bir artış göstererek 4474 TL’na çıkmaktadır.  

Ocak zammı emekli zam haberi emekli zammı ne kadar 2018 emekli zammı ne zaman enflasyon oranı SSK’lı maaşı emekli zammı emekli zammı ne kadar

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500