2018 Yılı Memur Atama Takvimi
Güncelleme 

2018 Yılı Memur Atama Takvimi

2017 yılının sonuna geldiğimiz bugünlerde özellikle memurlar atama beklemekte. 2017 yılının yaz döneminde yapılan Kpss sonucunda hala ataması yapılmayan öğretmenlerin atamaları ve bir çok memurun atamasının Şubat ayında yapılması planlanıyor.

2018 Yılı Memur Atama Takvimi
2018 Yılı Memur Atama TakvimiÖzellikle öğretmenlik alanında büyük bir alım yapılması beklenirken son zamanlarda üniversiteler ve devlet yurtları çok sayıda memur almaya başladı. Başta devlet üniversiteleri olmak üzere bir çok üniversite sadece son 3 ayda 200 üzeri memur alımı yaptı.

2018 yılı Şubat ayı itibari ile sözleşmeli olarak toplamda 40 bin üzeri memur alımı talep eden sendikalar, bu sayının ihtiyacın yüzde 30’una denk geldiğini ve şubat ayındaki atamanın ardından yaz döneminde de bir atama beklediklerini ifade ediyorlar. Sadece atamalar değil memur maaşlarında da devlet tarafından bir düzenleme yapılması beklenirken devlet yöneticilerinden bu konu hakkında ilk yorumlar gelmeye başladı. Özellikle başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklama ile verilen atama sözünün gerçekleşeceğini ve memurların mağdur edilmeyeceğini duyurdu. Ayrıca atama bekleyen memurların yani sıra yeni memur adayı olmak isteyenler için Kpss tarihleri de açıklandı.

ÖSYM tarafından yapılan yeni Kpss tarihleri doğrultusunda lisans mezunu olarak girecekler Temmuz ayında Kpss’ye girecekler. Ortaöğretim mezunu adaylar ise Ekim ayını beklemek zorunda. Yapılacak alım daha çok lisans mezunlarına yönelik olacağı yönünde haberler daha kuvvetli. Yapılacak toplam alım ise 5 bin civarı olmasj bekleniyor.  

memur alımı memur alımı lise mezunu memur alımı 2018 memur alımları memur atamaları memur alım memur alımları 2018 memur alımı lise memur aylık katsayısı memur atama 2018 memur alımı başvuru son dakika memur

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500