Kolay Tıp Eğitimi
Güncelleme 

Kolay Tıp Eğitimi

Ülkemizde bazı bölümlere girmek için sıralama barajına göre yerleştirmeler yapılmaktadır. Fakat Macaristan için durumlar bu şekilde ilerlememektedir.

Kolay Tıp Eğitimi
Kolay Tıp EğitimiMacaristan’da tıp eğitimi, diş hekimliği ve eczacılık gibi bölümlere girmek için lise diplomanızın olması kâfi durumdadır. Ayrıca Macaristan’ da bu bölümlerin bitirilmesi ve diplomanın alınması ile birlikte, ülkemizde bu diplomaya denklik vererek mesleğinizi ülkemizde de yapmanıza olanak tanınıyor. Daha detaylı anlatmak gerekirse, ülkemizde tıp eğitimi almak isteyen bir kişi sınav sonucuna göre ilk kırk binde olması gerekmektedir. Aslına bakılırsa bu koşul yurtdışında okumak, isteyen kişiler içinde geçerli fakat YÖK’e göre farklı beş daldan bir tanesinde ilk binde yer alıyorsa sıralamaya göre kırk binde olunmasına gerek kalmamaktadır. Macaristan’da bulunan üniversitelerin büyük bir kısmı yükseköğretim derecelendirme kurumları içerinde ilk bin içerisinde yer almaktadır. Bu demek oluyor ki, sadece lise diploması ile belirtilen dallarda da Macaristan’ da eğitim görme hakkına sahipsiniz. Ayrıca uzunca bir süredir Macaristan’daki üniversitelerin çoğu İngilizce tıp eğitimi vermektedir. Bu hazırlık sınıfında hem dil hem de sayısal anlamda eksikliği bulunan kişilerin, eksikliklerinin giderilmesi açısından oldukça fayda sağlayan bir sınıf olduğu da bilinmektedir.

Ayrıca Macaristan’da eğitim görmek, ülkemizdeki vakıf üniversitelerinden de daha ucuz maliyettedir. Bahsi geçen bölümlerin ülkemizdeki yıllık ortalama maliyeti yetmiş bin civarı iken, bu rakam Macaristan’daki eğitimde kırk beş binlere kadar inmektedir.   

tıp eğitimi dünyası tıp eğitimi yurtdışı tıp eğitimi hakkında bilgi tıp okumanın zorlukları tıp eğitimi anabilim dalı tıp eğitimi nasıldır tıp okumak çok mu zor

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500