Büro Memur- Sen ve Adalet Bakanlığı Buluşması
Güncelleme 

Büro Memur- Sen ve Adalet Bakanlığı Buluşması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Büro Memur- Sen Genel Başkanı olan Vecdi Yanbaz ile buluştu. Sayın Yanbaz bu buluşma ile ilgili fikirlerini şu şekilde aktarmıştır. Adaletin sağlanması adına soluk almadan çalışıp çabalayan kamu çalışanları mali ve özlük hakları daha iyi konuda yapılandırılmalıdır, demiştir.

 Büro Memur- Sen ve Adalet Bakanlığı Buluşması
 Büro Memur- Sen ve Adalet Bakanlığı BuluşmasıBununla birlikte Bakan Sayın Gül ise şöyle yanıtlamıştır. Kamu görevlileri için Bakanlık olarak ellerinden geleni yaptıkları ve ileriki zamanlar içinde kamu görevlileri için iyileştirmelerin yapılasını devam edeceğini bildirmiştir.

Özellikle adliyede çalışan kamu çalışanlarının yaşadığı sıkıntı ve Bakanlıktan talep edilen konular açısından Büro Memur- Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül arasında bir görüşme gerçekleşti. Grupta aynı zamanda Genel Başkan Yardımcısı olan Turan Çetinkaya ve Metin Yılancı da eşlik etti. Adalet Bakanlığı personelden sorumlu olan Müsteşar Yardımcısı Cengiz Öner de bulaşmada yer alan kişiler arasındadır. Gruplar arasında konuşulan en dikkat çekçi konu ise şüphesiz adliyede çalışan kişiler için mali ve özlük hakları alanında daha olumlu kararların verilmesi ve özellikle mübaşirler için, yardımcı hizmetler sınıfından çıkarılıp genel idari hizmetler sınıfına dâhil edilmeleri gerektiğinin de altı çizilmiştir. Bu alanda çalışan memurların ise beşinci dereceden daha üst seviyedeki bir kadroya atanmaları mümkün hale gelmesi konusunda konuşmalar yapılmıştır.

Görüşmeden mutlu ayrılan iki tarafta memurlar için iyileştirmelerin devam edeceği konusunda görüşmelerde hemfikir olduklarını belirtmişlerdir.  


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500