Taşeronlar Doksan Günde Kadroda
Güncelleme 

Taşeronlar Doksan Günde Kadroda

Uzun zamandır gerçekleşmesi beklenen taşeron işçilerin kadroya geçme süreci gerçekleşti. Taşeronların kadrolu hale gelebilmesini içeren Kanun Hükmünde Kararname yayınlanarak, vatandaşın aklındaki soru işaretleri de giderilmiş oldu.

Taşeronlar Doksan Günde Kadroda
Taşeronlar Doksan Günde KadrodaYeni yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname’ye göre Ocak ayının ikisinde kadroya alınma başvuruları başlayacaktır. Taşeronların kadroya geçişi için hem güvenlik aynı zamanda da sözlü veya yazılı sınavdan geçmeleri gerekmektedir.

Kamuoyunda uzun süredir gerçekleşmesi beklenen taşeron işçilerin kadroya alınma durumu geçen günlerde gerçekleşmiş bulunmaktadır. Çıkan Kanun Hükmünde Kararname’ye göre detaylar gün geçtikçe netleşir hale gelmiştir. Kararnameye ilişkin aktarılacak bilgiler içerinde en dikkat çekicilerden bir tanesi de toplamda dört yüz elli bin taşeron işçi kadroya geçerken, uzun zamandır kadroya geçmeyi bekleyen elli bin KİT çalışanı ise bu kararnamede alınan kararlardan faydalanamamıştır. Kararnameye göre kapsam içi olan kuruluşlar ise şu şekildedir; genel ve özel bütçeli kurumlar, denetleyici ve düzenleyici kurumlar, Atatürk Orman Çiftliği, sosyal güvenlik kurumları, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Milli Piyango İdaresi, kalkınma ajansları, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu gibi kurumlarda görev alan taşeron personeller yayınlanan Kararnameden yararlanabileceklerdir.

Kadroya alınacak olan personeller için öncelikle güvenlik soruşturması yapılacak veya arşivlerine bakılacaktır. Bu konuda herhangi bir sıkıntısı olmayan kişilerin on gün içinde kendi kurumlarına başvurarak, kurum yaptığı yazılı veya sözlü sınava katılmaları gerekecektir.  

 

taşeron taşerona kadro taşeron işçi kadro son dakika taşeron işçiler taşeron işçi kadro taşeron işçi haberleri taşeron işçileri taşeron işçi alımı taşeron işçiye kadro taşeron işçi hakları taşeron işçi haber taşeron

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500