İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir?


İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir?

İdrar yolu enfeksiyonu bir anda büyük bir yanma hissi ve ağrı ile kendini gösteren ve insanı çileden çıkaran rahatsızlıklardan biridir. Bu rahatsızlığın giderilmesi amacıyla kişilerin çeşitli yöntemlere başvurduğu görülür ancak kullanılan ilaçlar ve diğer yöntemler doktor tavsiyeli olmadığında vücutta bir bölgenin iyileşmesi için diğer bölgelerin zarara sokulması anlamına gelir. Bu nedenle idrar yolu enfeksiyonu tedavisi için mutlaka bir doktora başvurulmalıdır.

İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir?
İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir? Editör

İdrar Yolu Enfeksiyonu Nasıl Geçer?

İdrar yolu enfeksiyonu şüphesi sizde oluştuğu andan itibaren bir doktora gitmelisiniz. Doktorunuz size özel ilaçlar ve iğneler yazacaktır. Ayrıca bir takım tetkikler isteyecektir. Doktorunuzun vermiş olduğu bu tavsiyelere ek olarak tedavi sürecini hızlandırmak ve bir daha bu rahatsızlığa yakalanmamak adına şunları deneyebilirsiniz.

Bol bol su için. Bu sayede idrar yollarınızda enfeksiyona neden olan iltihaplar dışarı atılacaktır.

Kızılcık suyu içilebilir.

Hastanın enerjisi tükeneceği için bol bol C vitamini de alınmalıdır.

Fazla ağrı olduğunda ılık bir su tuluğa ve ya şişeye koyularak ağrıyan bölgenin üzerine koyulmalı ve hasta istirahat etmelidir.

Kişinin kendini sıcak tutması ağrıları azaltacağı gibi idrar sırasında yanmayı da alacaktır.

Genital bölge temizliğine de dikkat edilmeli özellikle de su ile temizleme sonrasında kurulama mutlaka yapılmalıdır.

Kullanılan iç çamaşırının temizliğine dikkat edilmeli ve pamuklu ürünler seçilmelidir.

İdrar yolu enfeksiyonu tedavisi uygulanırken iltihabın sıvı akıntı olarak çıktığı görülür. Bunun için çoğu hasta tampon ve ya ped kullanır. Bu tampon ve ya ped sürekli değiştirilmelidir.

Kaynak:bilgidostu.net

idrar yolu enfeksiyonu belirtileri idrar yolu enfeksiyonu bitkisel çözüm idrar yolu enfeksiyonu belirtisi idrar yolu enfeksiyonu akıntı idrar yolu enfeksiyonu ağrısı idrar yolu enfeksiyonu belirtiler idrar yolu enfeksiy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500