İİBF Mezunları Haklarını İstiyor! Memuriyetlerini Talep Ediyor!
Güncelleme 

İİBF Mezunları Haklarını İstiyor! Memuriyetlerini Talep Ediyor!

Ülkemizde belki de en önemli kadroların verildiği bölüm olan İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunları son günlerde büyük isyan içerisinde. Kadro talanları, farklı mezunların kadrolarını doldurması ve alan talanı ile ilgili büyük sıkıntı yaşayan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birçok işsiz mezun isyan aşamasına ulaştı.

İİBF Mezunları Haklarını İstiyor! Memuriyetlerini Talep Ediyor!
İİBF Mezunları Haklarını İstiyor! Memuriyetlerini Talep Ediyor! 

Kpps Alan Grubu ve B grubunda yüksek puanlara ulaşan mezunların atamalarının gerçekleşmemesi sebebi ile seslerini duyurmaya çalışıyor. Sosyal medya üzerinden yapılan duyurularla kendilerini çare arayan 400 bini aşan mezun bu yıl ki memur kadrosunda yer bulmak istiyor.

Tamamı lisans mezunu olan ve birçok noktada kendini geliştiren gençler 85-90 puan aralığında başarı yakalamalarına rağmen bir kadro bulamamaktan şikayetçi. Bu noktada İİBF Mezunu öğrenciler bu yıl itibari ile alım yapılacak alanlarda 20 bin kadro talep ediyor. İlk alımların gerçekleşeceği dönemde alanlarına yönelik bir öncelik tanınmasını beyan eden öğrenciler alan talanını durdurmak adına büyük çaba sarf ediyor.

İl göç ve Gelir Uzmanlığı alanında büyük bilgi deneyimine sahip olan birçok mezun, alanlarına farklı mezuniyete sahip kişilerin yerleştirilmesine tepki gösterirken sadece adalet istediklerini beyan ediyor. Ülkemizde birçok üniversitede yer alan İİBF fakülteleri bu ülkede ekonomiye, siyasete, iktisat ve işletmeye yön verebilecek donanımlı bir nesil yetiştirirken mezunlarının da açıkta kalarak özel sektörde mezuniyeti ile ilgisi olmayan alanlarda çalışmasını istemiyor.


 


 


 


 

İİBF Mezunu öğrenciler iktisadi ve idari bilimler fakültesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi bölümleri iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunları ne iş yapar iktisadi ve idari bilimler fakültesi ne iş yapar iktis

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500