Belediyelerde Taşeron İşçiler İçin Başvurular
Güncelleme 

Belediyelerde Taşeron İşçiler İçin Başvurular

Yapılan açıklamaya göre başvurular 2 Ocak’tan itibaren başlayacak. Fakat 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’ye 127.maddesi ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’ye geçici 23 ile 24. Maddeler eklenmiştir. Buna göre eklenen 2 geçici maddede, 23. Madde merkezi yönetim ile ilgili kurumlarda görev alan taşeron işçileri, geçici 24.madde ise mahalli idarelerdeki taşeron çalışanlara ilişkin düzenlemeleri açıklamaktadır.

Belediyelerde Taşeron İşçiler İçin Başvurular
Belediyelerde Taşeron İşçiler İçin Başvurular    

Çalışma Bakanlığı’nın taşeron işçilerin kadroya alınmalarına ilişkin yaptığı açıklamaya göre ‘1 – 24 Aralık 2017 tarihine ait Resmi Gazete ’de yayınlanan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’de taşeron işçilerin kamuda istihdamı için yapılan düzenleme ile 2 Ocak 2018 de yürürlüğe girecek olup, hem merkezi yönetim hem de belediye ve il özel idareleri gibi mahalli idarelerde alt işveren işçilerimizin istihdam edilmek üzere başvuruları 2 Ocak 2018 tarihinde başlayacaktır. Bu tarihten önce herhangi bir başvuruda bulunulması gerekmemektedir’ açıklaması yer almıştır.

 

Yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname 136.maddesine göre eklenen geçici 23.maddenin on beşinci fıkrası hariç diğer fıkraların 2.1.2018 tarihinde; diğer hükümleri yayımı tarihinde, yürürlüğe girer’ açıklaması yer almıştır. Bu açıklanan maddeden de anlaşılacağı üzere sadece merkezi yönetim alanındaki kamu idarelerinde çalışan taşeron personele ilişkin düzenlemeler birinci ayın ikisinde yürürlüğe girer iken, belediyelerde görev yapan taşeron işçileri kapsayan düzenlemeler ise KHK ‘ya geçici eklenen yirmi dördüncü madde gereği Kanun Hükmünde Kararname’nin yürürlüğe girdiği gün yani 24.12.2017 de yürürlüğe girmiştir.  

taşeron taşerona kadro taşeron işçi kadro son dakika taşeron işçiler taşeron işçi kadro taşeron işçi haberleri taşeron işçileri taşeron işçi alımı taşeron işçiye kadro taşeron işçi hakları taşeron işçi haber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500