Staj Süreci Değerlendirmesi
Güncelleme 

Staj Süreci Değerlendirmesi

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, artık öğretmen adayları için staj dönemlerinin de önem kazandığı ifade etmiştir. Buna göre öğretmen adayı staj süresince yaptığı etkinlikleri ile sözleşmeli öğretmen alımı yapılırken mülakatlarda veri olarak kullanılabileceğini ifade etmiştir.

Staj Süreci Değerlendirmesi
Staj Süreci DeğerlendirmesiMilli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Prof. Dr. Yekta Saraç ile birçok üniversite dekanının toplanması ile YÖK Konferans Salonu’nda Eğitim ve Eğitim Bilimleri Fakülteleri; Dekanlar Konseyi Toplantısı’nda konuşma yaptı. Ülke olarak eğitimin daha ileriki seviyelere taşınması açısından öğretmenlere büyük iş düşeceğini belirten Sayın Tekin, öğretmenlerin niteliklerinin daha fazla olması için öncelikle ilk adımlarının öğretmen istihdamı olduğunu ve akabinde hizmet içi eğitime kadar giden bir yol izlediklerini ifade etmişlerdir. Özellikle bu süreci daha iyi anlatabilme adına ‘Öğretmen Strateji Belgesi’ ni hayata kattıklarını da belirtmiştir. Bir diğer önemli açıklamalardan bir tanesi de yeni istihdam için önemli olan şeyin Staj olduğunun da altını çizmiştir. Sayın Tekin’in toplantı salonunda yer alan dekanlardan ve akademisyenlerden bir ricası olmuştur. Buna göre, üniversitelerde okuyan öğretmen adaylarının formasyon eğitimi alan kişilerin öğretmenliğe başlamadan önce yaptıkları staj süreleri boyunca hangi etkinliklerde bulunduklarını bilmek ve bu dereceye göre istihdam edilmesine katkıda bulunmak istediklerini açıklamıştır.

Bir diğer değinilen konu ise formasyon kurslarının öğretmen açığına bakılmaksızın açılması durumudur. Üniversitelerde verilen formasyon eğitiminin, hangi ilde ne kadar açık olduğuna bakılarak açılması gerektiğini belirtmiştir.  

staj staj program staj defteri örneği staj başvurusu staj belgesi staj başvuruları 2018 staj başvuru

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500