Öğretmenlik Mesleğinde İyileştirici Sinyaller Yolda
Güncelleme 

Öğretmenlik Mesleğinde İyileştirici Sinyaller Yolda

Türkiye’de belli yaşın üstündekiler bilirler ki öğretmenlik mesleği değişken eğitim sisteminin de kaçınılmaz etkisiyle oldukça aşamalardan geçmiştir.Daha gerilere gider de tarih kaynaklarından referans vermek gerekirse de kurucumuz Atatürk ile ilgili bir hatıra bu durumun nerden nereye geldiğini gösterecektir.

Öğretmenlik Mesleğinde İyileştirici Sinyaller Yolda
Öğretmenlik Mesleğinde İyileştirici Sinyaller Yolda 

Milletvekili maaşları tespit edilecektir ve Atatürk aranır ve vekil maaşları ile ilgili düşüncesi istendiğinde o meşhur ve tarihe geçen sözü(her sözü gibi) söyler “vekillerin maaşını geçmesin” sözü!!

1900’lü yılların başlarındaki bu vizyon ve bakış açısına ne kadar yakın veya uzak olduğumuz oldukça açık. Yine de 2000 yıllarının başında başlayan bir içerikle öğretmenlerin koşulları ve öğretmenlik mesleği ciddi bir şekilde revizyona tabi tutulmaya başlanmıştır. Öğretmenlik koşullarının iyi anlamda bir reforma tabi tutulmuş olduğunun göstergesini ise gerek artan öğretmenlik üniversite giriş puanları gerekse de maddi anlamdaki koşullarıdır. Bunun yanında sözleşmeli öğretmen düzenlemesini de kadrolu öğretmenlerden dezavantajlı durumlarını da avantajlı hale getirme politikaları ivedilikle gündeme gelmeye başlamış durumda.

Sözleşmeli öğretmenlerin istihdamına yönelik yönetmelik umutları yeşertir içerikle karşımıza çıkmış durumda. Şöyle ki resmi gazetede yayımlanan bu genelgeye göre sözleşmeli öğretmen görevlendirildiği okulda başarılı olur ve 4 yıl bu süreç devam ederse kadroya alınabileceklerdir. Kadroya alındıkları okullarda da iki yıl daha kalabilecek ve adaylık süreçleri kendilerine uygulanmayacaktır.

öğretmen meslek öğretmen maaşı öğretmen maaş hesaplama öğretmen maaşları 2018 öğretmen maaş öğretmen maaşı 2018 öğretmen maaşı ne kadar öğretmen maaş bordrosu öğretmen maaş zammı öğretmen maaş arttırma yolları öğret

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500