Kamuda Yeni İstihdam Haberleri Dur Durak Bilmiyor
Güncelleme 

Kamuda Yeni İstihdam Haberleri Dur Durak Bilmiyor

Ülkemizde özellikle garantili olması ve iyileştirilen koşulları nedeniyle kamuda çalışan olmak günümüzün çalışan veya çalışan adaylarının en önemli hedeflerinden.O kadar ki ciddi bir sektör olarak da yerini almış durumda.

Kamuda Yeni İstihdam Haberleri Dur Durak Bilmiyor
Kamuda Yeni İstihdam Haberleri Dur Durak Bilmiyor
Hazırlık kursları, kitap sektörünün de üzerinde en çok kendini güncelleyip öncelik verdiği bir içeriğe sahiptir. Devletin istihdam olarak bu kadar kadro vermesinin de elbette ki haklı ve oldukça ciddi sebepleri söz konusu. Daha dün gibi hatırladığımız ama hatırlamamak eğiliminde olduğumuz 15 temmuz darbesi ile kamunun her alanından uzaklaştırılan kişiler realitesinin bu istihdam politikasının göz ardı edilemeyen önemli sebeplerinden biri olarak karşımızda.

En güncel ve dikkat edici diğer içerik ise bekçi alımlarının KHK’larla ülke gündemine gelmesi ve ciddi de talebin oluşmuş olmasıdır. Üniversite mezunlarının bile yüksek talebi söz konusu olmuş olduğu tespit edilmiş durumdadır. Bunda zamanla belli bir süre sonra emniyet mensubu olarak görev yapmak için geçiş haklarının da saklı olması ve de Türkiye standartlarında oldukça iyi maddi ve sağlık haklarının varlığıdır.

Bu duruma bazı değişik yaklaşımlar ise durumun bir tarafıyla vahim olduğu konusunda ısrarlı.Bu ısrarın ifadeleri ise ülkemizde herkesin muhakkak artık mezun olduğu alanda istihdam edilmesi ve idealizmin iş seçiminde yerini alması maddi koşulların değil!!


 

khk kamu istihdam kamu istihdam türleri kamu istihdamı nedir kamu istihdam bülteni kamu iş kamu iş ilanı kamu iş ilanları kamu işçi alımı kamu iş alımı kamu iş başvuru kamu iş duyuruları

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500