Kamu Sektöründe Yenilik


Kamu Sektöründe Yenilik

Sağlık Bakanlığı, bu dönem dokuz bin üç yüz sözleşmeli olan sağlık personelinin atamasını bitirecek. Fakat bu personeller için yeni düzenleme ile karne sistemi dönemini hayata geçirmeye hazırlanıyorlar.

 Kamu Sektöründe Yenilik
 Kamu Sektöründe Yenilik Cengiz Bostancı

                Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş’ün yaptığı açıklamaya göre ‘Bu personel arasında il, ilçe müdürü de var başhekim de. İlinde, hastanesinde karnesi kötü olan yöneticiyle bir daha sözleşme yapılamayacak’ ifadesinde bulunmuştur. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, kamu sektöründe ilk defa uygulanacak olan karne sistemi hakkında detaylara da yer verdi. Yaptığı açıklamanın devamında il müdürlerinin atanma işlemi bu ayın sonuna kadar tamamlanmış olacağını belirtti. Karne sisteminin amacı ise sağlık sektöründe başarının daha ileri noktaya taşınmasına teşvik amacı ile yapılmıştır. Karne alan sağlık personellerinin yeni sözleşmesinin yapılıp yapılmayacağının kararının verilmesinde etkin rol oynayacaktır. Kamu sektöründe bu uygulamayı ilk kez Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya sokulacaktır. Sözleşmeli çalışan il müdürleri, başkanlar, ilçe müdürleri, başhekim ve başhemşireler arasından hastanede başarısına göre çalışmaya devam edilecek ya da sözleşmesi yenilenmeyecek. Karneden sadece cezalandırma sistemi olması beklenemezdi tabi ki karnesi oldukça başarılı olan personeller için de ödül sistemi olacağını da belirtmiştir.

Yeni bir konu olan hekimlerdeki emeklilik yaşının yetmiş ikiye yükseltilmiş olması durumudur. Şuan bu yaş durumundan sonra yaklaşık yüze yakın doktorun devlet hastanesinde çalışmak için başvuruda bulunduğunu da sözlerine eklemiştir.  

Eyüp Gümüş sağlık bakanlığı yönetici maaşları sağlık bakanlığı yönetici atamaları sağlık bakanlığı yönetici atama yönetmeliği sağlık bakanlığı yönetici sözleşmesi sağlık bakanlığı yönetim hizmetleri sağlık bakanlığı sözleşmel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500