Sağlık Bakanlığı ‘grip salgını’ açıklaması yaptı
Güncelleme 

Sağlık Bakanlığı ‘grip salgını’ açıklaması yaptı

Sağlık Bakanlığı grip salgını açıklamasında; Beklenmedik bir salgın olağan dışı bir durum gözlemlenmemektedir. Hastalıktan korunmak için kişisel hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.

Sağlık Bakanlığı ‘grip salgını’ açıklaması yaptı
Sağlık Bakanlığı ‘grip salgını’ açıklaması yaptıSağlık Bakanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında, basında yayınlanan “Virüs Alarmı” başlıklı haberlerle ile ilgili basın açıklaması yapılmasına ihtiyac duyulduğunu belirterek, Türkiye’nin de içinde bulunduğu kuzey yarımküre bölgesinde grip hastalığının her yıl sonbaharda zirve noktasında çıkıp ilkbaharda azalarak devam ettiği alışılagelenden farklı bir durum olmadığı belirtildi.

Ülkemizde gribin görünürlüğü her sene olduğu gibi bu sene de Sağlık Bakanlığı tarafından dikkatle izlendiği, bütün yıl boyunca hangi grip virüslerinin etkili olduğunun belirlendiği kaydedilen şöyle:

“Bu yıl mevsimsel grip vakaları, geçmiş yıllar ile kıyaslandığında daha düşük düzeyde seyretmektedir. Beklenmedik bir salgın veya bazı illerimizde olağan dışı bir artış gözlemlenmemektedir. Hastalıktan korunmak için kişisel hijyen kurallarına dikkat edilmesi, ellerin temiz tutulması, hasta kişilerle temastan kaçınılması, kalabalık ve kapalı ortamlarda uzun süre kalınmaması önemlidir. Hasta kişilerin kalabalık ortamlarda bulunmamaları ve evde istirahat etmeleri, hem hastalığın iyileşmesini hızlandırmak hem de hastalığın bulaşmasının önüne geçmek için önemlidir. Bu nedenle grip olan kişilerin istirahat etmesi gerekmektedir. Hekim önerisi olmadıkça gelişigüzel ilaç kullanılmamalıdır.”

 

grip nasıl geçer grip virüsü grip aşısı isimleri grip aşısı ne zaman grip çeşitleri grip çözümleri grip den korunma yolları gribe ne iyi gelir grip göz yaşarması grip haberleri grip hakkında bilgi grip için çay

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500