Olağanüstü hal bir defa daha uzatılacak mı?
Güncelleme 

Olağanüstü hal bir defa daha uzatılacak mı?

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu Toplantısı sonucu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, basın mensuplarına açıklama yaptı ve sorularını cevapladı.

Olağanüstü hal bir defa daha uzatılacak mı?
Olağanüstü hal bir defa daha uzatılacak mı?"Olağanüstü hal bir defa daha uzatılacak"
Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, bu günkü bakanlar kurulu toplantısından sonra basın mensuplarının sorularını cevaplarken, 19 Ocak'ta süresi dolacak olağanüstühalin, bakanlar kurulu toplantısında gündeme gelip gelmediğine dair soruya, "Olağanüstü hal bir defa daha uzatılacak." cevabını verdi.

Devam eden Olağanüstü halin Uzatılabilmesi için Milli Güvenlik Kurulu'nun tavsiye kararının olması ve konunun Bakanlar Kurulu'nda da görüşülmesi gerektiğini söyleyen Hükümet Sözcüsü  Bekir Bozdağ, "Önümüzdeki Milli Güvenlik Kurulu'nun gündeminde büyük ihtimalle yer alacak ve sonrasında toplacak Bakanlar Kurulu, olağanüstü halin devam etmesine dair kararı verecek ve bu da TBMM'de görüşüldükten sonra yürürlüğe girecektir.” şeklinde açıklama yaptı.

Olağanüstü hal olağanüstü hal kanunu olağanüstü hal khk olağanüstü hal anayasa cumhurbaşkanı olağanüstü hal olağanüstü hal durumları olağanüstü hal haberleri olağanüstü hal haber olağanüstü hal süresi olağanüstü hal

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500