Davranış Notları Nasıl Verilmelidir?
Güncelleme 

Davranış Notları Nasıl Verilmelidir?

Bu günkü yazımızda davranış notları, davranış notları açıklamaları, davranış notları takdir teşekkür almayı etkiler mi, lise davranış notu, davranış notu hesaplama, davranış notu değerlendirme ölçeği, davranış notu yönetmeliği, lise davranış puanı nedir, sözlü notu kaç puan yükseltir sorularına cevap aramaya çalışacağız.

Davranış Notları Nasıl Verilmelidir?
Davranış Notları Nasıl Verilmelidir?Davranış notu nedir?           

Davranış notları, öğrencinin yıl içerisinde sınıftaki davranışları hakkında öğretmenler tarafından verilen nottur. Davranış notları, Geliştirilmeli (1), İyi (2) Çok iyi (3) olarak üç farklı şekilde verilebilir. Davranış notu verilirken kullanılan ölçütler şunlardır:

 

 -Öğrencinin okul kültürüne uyumlu olması

 -İletişim ve sosyal becerileri

 -Sosyal faaliyetlere katılımı

 -Sorumluluk alması ve takım çalışmasına ayak uydurabilmesi

 -Verimli çalışması

 -Çevreye karşı duyarlı olması

 -Ortak değerlere uyum sağlaması

 -Kendi öz bakımını sağlayabilmesi

 -Derse katılımı ve devamlılığı,

 

            Veliler çocuklarının davranış notlarını e okul aracılığıyla öğrenebilirler.

 

            Davranış notları derse giren her öğretmen tarafından ayrı ayrı verilir. Öğretmenler, her öğrenci için dönem boyunca sergilediği davranışları değerlendirerek davranış notlarını e okula girerler. Dolayısıyla her öğretmenin davranış notu farklıdır. Derse giren bir öğretmenin gözünde öğrenci çok başarılı, davranışları olumluyken, diğer bir öğretmen tarafından tam tersi olabilir.

 Bütün öğretmenlerin verdiği davranış notları, tüm değerlendirme kriterleri baz alınarak toplanır ve öğretmen sayısına bölünerek ortalaması alınır. Böylece öğrencinin karnesindeki davranış notu ortaya çıkar. Davranış notunun sadece sınıf öğretmeni tarafından verildiği fikri yanlıştır. Aksine davranış notu, tüm öğretmenlerin verdiği notların ortalamasıyla oluşur.

 

 E okul nedir?

 

            E-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılında kullanıma açılmış bir okul yönetim bilgi sistemidir. Bir öğrencinin okula başladığı günden mezun olduğu tarihe kadar olan süreci içerir. E okul sistemi ile öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişi, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî sınavların (LKS, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, ders programları, alınan belge ve karne, öğrenci şubesinin yazılı ortalamaları, duyurular hakkında birçok bilgi edinilebilir.

 

 E Okul Karne Notları Nasıl Öğrenilir?

 

            Veliler öğrencilerin bilgilerini e okul sistemi üzerinden takip edebilmektedir. Peki, e okul karne notları nasıl öğrenilir?

 

            E- okul sistemine tablet, telefon ya da bilgisayar aracılığıyla web üzerinden ya da telefona e okul mobil uygulaması indirilerek giriş yapılabilmektedir. Açılan sayfada veli bilgilendirme sistemi kısmında öğrencinin T.C kimlik numarası, okul numarası ve orada gösterilen resimdeki rakamlar girildikten sonra girişe basılır. Giriş yaptıktan sonra karne notlarını sorgulamak için "not bilgisi" yazan kısma tıklanır. Öğrencinin dönem sonu karne notları, eğer öğretmen sisteme girdiyse karşınıza çıkacaktır. Öğretmen sisteme henüz girmemişse girene kadar beklemeniz gerekmektedir.

davranış notu davranış notları açıklamaları davranış notları takdir teşekkür almayı etkiler mi lise davranış notu davranış notu hesaplama davranış notu değerlendirme ölçeği davranış notu yönetmeliği lise davranış puanı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500