İsimden Telefon Numarası Bulma Dönemi Kapandı


İsimden Telefon Numarası Bulma Dönemi Kapandı

İnternetten isim ile telefon numarasını öğrenmek istediğimiz kişileri internet sitelerinden ve bunun için yapılmış mobil uygulamalar’dan sorgula yapılamayacak.

İsimden Telefon Numarası Bulma Dönemi Kapandı
İsimden Telefon Numarası Bulma Dönemi Kapandı Editör

25 Ocak 2018 tarihinde yayınlanan Resmi Gazete'de yer alan Kişisel Verileri Koruma Kurulu kararına istinaden, internette kişilerin rızası olmadan telefon numaralarını yayınlayan internet siteleri ve mobil uygulamalar kapatılacak.

Kararın ilgili bölümü:“Bu kapsamda:

- Kanunda ve ilgili mevzuatta dayanağı bulunmaksızın ilgili kişilerin iletişim bilgilerinin paylaşımını yapan internet siteleri ve mobil uygulamalar tarafından gerçekleştirilen veri işleme faaliyetinin Kanunun 15 inci maddesinin (7) numaralı fıkrası uyarınca derhal durdurulması gerektiği

 

Bu tarihten sonra, internetten isim ile  telefon numarasını öğrenmek istediğimiz kişileri internet sitelerinden ve bunun için yapılmış  mobil uygulamalar’dan sorgula yapamayacağız.

 

Bu hizmetin alınabilmesi için kişilerin açık onayı olması gerekirken gerekli koşulları yerine getirmeyen isimden numara bulma turkcell, isimden numara sorgulama vodafone, türk telekom isimden numara sorgulama gibi internet siteleri ve mobil uygulamaların faaliyetleri durdurulacak.

mobil uygulamalar telefon numarasını öğrenmek internet İsimden Telefon Numarası Bulma numara sorgulama arayan kim numaradan isim sorgulama bilinmeyen numaralar kim bu numara isimden numara sorgulama bu numara kimin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500