İngilizce Nasıl Öğrenilir
Güncelleme 

İngilizce Nasıl Öğrenilir

İngilizce öğrenmek sanıldığı kadar da zor bir olay değildir. Öncelikle sabırlı olmalı ve kendi kendinize öğrenmek istiyorsanız kendinize bir plan oluşturmanız buna göre hareket etmeniz gerekmekte.

İngilizce Nasıl Öğrenilir
İngilizce Nasıl Öğrenilirİngilizce öğrenmek sanıldığı kadar zor değildir. Öncelikle sabırlı olmalı ve kendi kendinize öğrenmek istiyorsanız bir plan dâhilinde hareket etmelisiniz. Bu yazımızda sizlere İngilizce nasıl öğrenilir bunlardan bahsedeceğiz.

İngilizce öğrenmenin yolları

Kitap Okuyun

İngilizceyi hızla öğrenmek için kolaylıkla yapabileceklerinizden biri de mümkün olduğunca çok okumaktır. Her boş vaktinizde bir şeyler okuyabilirsiniz. Bu, sizin İngilizce kelime bilginizi artıracak ve gramer öğrenmenize yardım edecektir. Başlangıç aşamasındaysanız çocuk kitapları, hikâyeler ve komedi içerikli kitapları okumak sizin için uygun olacaktır. Daha önceden Türkçe olarak okuduğunuz kitapların İngilizce versiyonlarını temin edebilirsiniz. Kitabın anlattığını daha önceden bildiğiniz için anlamanız ve İngilizcenizi geliştirmeniz daha kolay olacaktır.

Gazetelere Göz Atın

Gazeteler bir dilin temellerini öğrenmek için iyi yöntemdir. Çünkü genellikle gazeteler kolay anlaşılacak bir dilde ve iyi bir gramer ile yazılırlar. Online olarak birçok İngilizce gazeteyi okuyabilirsiniz.

Film İzleyin

İngilizce film izlemek, kelimelerin nasıl söylendiğini bilmenize yardımcı olacak ve size yeni kelimeler öğretecektir. Alt yazılı filmleri izleyerek bir başlangıç yapabilirsiniz. Konuşulanları az çok anlamaya başladıktan sonra altyazısız izlemeniz, İngilizcenizi daha da geliştirecektir.

İnternetten İngilizce Arkadaşı Bulun

İnternet üzerinden Türkçe öğrenmeye çalışan ve ana dili İngilizce olan birçok insanla tanışabilirsiniz. Bunun için birçok web sitesi ve akıllı telefonlar için uygulamalar mevcuttur. Sizinle aynı amaçtaki insanlarla konuşabilir ve dilinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca özellikle akıllı telefonların mağazalarından indirebileceğiniz İngilizce test ve İngilizce oyunlar da İngilizce derslerinizde fayda sağlayacaktır.

Seyahate Çıkın

İngilizce konuşan bir ülkeyi ziyaret edin. Herkesin İngilizce konuştuğu bir ülkeyi ziyaret etmek, İngilizceyi daha hızlı öğrenmenize yardımcı olacaktır. İngilizce konuşan bir ülkede geçici iş veya yurtdışında eğitim kursu bulabilirsiniz. Kısa süreli seyahatler seçebilirsiniz. Ancak İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız bu seyahat en az 3 ay sürmelidir.

 Gramere Takılmayın

İngilizce öğrenme konusundaki en büyük sıkıntılar gramer öğrenmede ki zorluklardır. Anadili İngilizce olan çoğu insan mükemmel gramer ile konuşmuyor ve hatta çok az insan normal gramere uygun konuşuyor. Eğer bütün zamanınızı gramer öğrenmeye harcıyorsanız, çok fazla vakit kaybetmiş olursunuz. Bunun yerine daha çok İngilizce kelimeler öğrenebilir ve daha çok pratik yapabilirsiniz.

İngilizce Konuşarak Öğrenilir

Konuşmaktan korkmayın. Bir dili kısa sürede öğrenmenin en önemli kısmı konuşmaktır. Sadece bildiğiniz İngilizce cümleler kadar konuşun. Yanlış konuşmaktan veya bir şeyleri doğru söylememekten korkmayın. Bildiklerinizi kullanmamak sizi daha yavaş öğrenmeye mecbur bırakır. Sadece konuşun ve başarmak için kendinize güvenin.

 

 

ingilizce ingilizce kelimeler ingilizce oyunlar ingilizce test ingilizce cümleler ingilizce dersleri ingilizce öğrenmek ingilizce öğrenme ingilizce öğrenme yolları ingilizce öğrenme programları ingilizce öğrenme kitapları ing

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500