İngilizce Kelime Ezberleme
Güncelleme 

İngilizce Kelime Ezberleme

İngilizce kelime ezberlemek için dünya genelinde birçok farklı yöntem uygulanmaktadır. Size İngilizce kelime ezberleme ve ezberlediğiniz bu kelimeleri daha kolay hatırlamanız için bilgiler vereceğiz.

İngilizce Kelime Ezberleme
İngilizce Kelime EzberlemeKelime Ezberleme Doğru mu?

İngilizce kelimeleri ezberleyerek öğrenmek yanlıştır. Doğru olan kelimeleri öğrenmektir. Ezberlediğiniz kelimeleri zamanla unutabilirsiniz. Fakat öğrendiğiniz kelimeleri unutmanız çok zordur.

İngilizce öğrenmenin yolları

Neden İngilizce öğrenmek istiyorsunuz? Öncelikle bu soruyu kendinize sormalısınız. Akademik kariyer, iş görüşmeleri ya da dünyayı gezmek için istiyor olabilirsiniz. Bu hedefleriniz için alacağınız İngilizce eğitimi konu ve biçim olarak değişiklik gösterebilir. Başlangıç aşamasında ana hedefinizi iyi bilmeniz ve ona göre plan yapmanız gerekir. Ayrıca birazda olsa İngilizce biliyorsanız; İngilizce test çözerek seviyenizi tespit etmeniz, nereden başlayacağınıza yardımcı olacaktır.

Vazgeçmeyin

Önünüze çıkan ilk zorlukta vazgeçmeyin. Harfleri söylememekten korkmayın. İlk etapta konuşamadığınız kelimeleri yuvarlayın. İnsanlar sizin ne demek istediğinizi bir bütün olarak algılayıp anlayacaklardır.

İngilizce dilbilgisine ( Gramer) takılı kalmayın. Gramer İngilizce öğrenmek için ana konu değildir. Akıcı bir İngilizce konuşmak için tabi ki gramer bilginiz olması gerekir. Ancak en azından başlangıç aşamasında gramere kesinlikle ağırlık vermeyin. Bir çocuk ilk olarak nasıl konuşmaya başlıyorsa siz de o şekilde öğrenmeye çalışın. Dinleyerek, yaşayarak ve öğrendiklerinizi cesaretle kullanarak dil öğrenebilirsiniz.

İngilizce Konuşanlar ile Pratik Yapın

Sürekli turist gelen bir bölgede yaşıyorsanız şanslısınız demektir. Boş zamanlarınızda yeni insanlarla tanışabilir, İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Hatta yabancı müşterilerin geldiği bir dükkânda kendinize iş bulabilirsiniz. Bu tarz bir iş İngilizce dersleriniz ve yeni İngilizce kelime öğrenmek için çok yararlı olacaktır.

Korkmayın

İngilizce cümleler kurmaktan korkmamalısınız. Çoğu insan hata yapacağım korkusuyla İngilizce konuşmaktan çekinir. Oysa yapılacak her hata yeni şeyler öğrenmenizi sağlar. Korkmadan konuşun ve bol bol hata yapın. İngilizce öğrenmenin en etkili yollarından biri de farklı ülkelere gidip orada bir dönem yaşamaktır. Eğer fırsatınız varsa bir süre farklı bir ülkede yaşayabilirsiniz.

İngilizce düşünmeye çalışın

İngilizce öğrenirken yapılan en büyük hataların başında, Türkçe düşünüp sonra onu İngilizceye çevirmek geliyor. Düşünme sırasında da oldukça zaman kaybediyoruz. Bunun yerine Türkçe yerine İngilizce düşünmek ona göre yanıt vermek en doğru seçim olacaktır.

ingilizce ingilizce kelimeler ingilizce oyunlar ingilizce test ingilizce cümleler ingilizce dersleri ingilizce öğrenmek ingilizce öğrenme ingilizce öğrenme yolları ingilizce öğrenme programları ingilizce öğrenme kitapları ing

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500