Ev Ödevi ve Performans Ödevi Nasıl Yapılır?
Güncelleme 

Ev Ödevi ve Performans Ödevi Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda ev ödevi nasıl yapılır, performans ödevi nasıl yapılır, performans ödevinde nelere dikkat edilmelidir gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Ev Ödevi ve Performans Ödevi Nasıl Yapılır?
Ev Ödevi ve Performans Ödevi Nasıl Yapılır?Ev Ödevi

Ev ödevi nasıl yapılır, performans ödevi nasıl yapılır, performans ödevinde nelere dikkat edilmelidir.

Son yıllarda daha yaygın bir biçimde uygulanmaya başlanan performans ödevi, öğrencinin bir yıl boyunca gösterdiği çalışmaların bir yansıması olarak öne çıkmaktadır. Aldığı dersler ölçüsünde farklı ödevler ile desteklenen öğrenci hem araştırmaya sevk edilmekte hem de bireysel becerilerini göstermektedir.

Performans ödevleri

Öğrencilerin ortaya koyduğu performansın, belirli kıstaslar altında incelenmesi, öğretmen ya da diğer görevli kişiler tarafından değerlendirilmesi amacıyla sunulan performans ödevleri, öğrenciyi hem daha etkin ve iyi bir şekilde çalışmaya ve araştırmaya hem de bireysel becerilerini göstermeye sevk etmektedir. Kısa ya da uzun vadeli yapılabilen bu çalışma ile öğrencilerin bilgi ve becerileri tespit edilirken aynı zamanda derslerde öğrenilen bilgilerin pratiğe dökülmesi sağlanmaktadır.

Performans ödevi yapılırken konu ve beklentiler net olarak açıklanmalıdır. Öğretmen tarafından verilen ödeve yönelik tüm açıklamalar dikkatle okunur. Ödevin gerekliliğine uygun bir biçimde çalışma planı hazırlanır ve ihtiyaç duyulan materyaller tedarik edilir. Performans ödevi değerlendirmesinde öğrencinin gösterdiği performans ölçeğine uygun değerlendirme yapılmaktadır. Performans ödevi ya da ev ödevi öğretmen tarafından belirlenen süreler içerisinde tamamlanarak teslim edilmelidir.

Her ödeve gerekli ilgi ve alaka gösterilmeli ve ödevler mutlaka öğrenci tarafından yapılmalıdır. Elbette ihtiyaç duyulan anlarda destek sunulsa da doğru ya da yanlış olacak şekilde öğrencinin bilgi ve becerilerine bırakılmalıdır.

Kaynak:bilgiyuvasi1.info

performans ödevi proje ödevi kapakları proje ödevi örnekleri konu anlatımı Ev ödevi nasıl yapılır performans ödevi nasıl yapılır performans ödevinde nelere dikkat edilmeli Performans ödevleri Ev Ödevi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500