Kabızlık, kabızlığa ne iyi gelir
Güncelleme 

Kabızlık, kabızlığa ne iyi gelir

Bu yazımızda Kabızlık, kabızlığa ne iyi gelir, kabızlık nasıl geçer, bağırsaklara iyi gelen yiyecekler, bağırsaklara faydalı gıdalar, bağırsakları koruyan besinler hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Kabızlık, kabızlığa ne iyi gelir
Kabızlık, kabızlığa ne iyi gelirBağırsaklara İyi Gelebilecek Doğal Besinler, Yiyecekler ve Gıdalar

Dengesiz ve düzensiz beslenme nedeniyle başta sindirim sistemi rahatsızlıkları olmak üzere pek çok insan bağırsaklarında sorun yaşadığını dile getirmektedir. Bağırsakların sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için dengeli ve düzenli beslenmek gereklidir.

Gün içerisinde ortalama 30 – 40 gram arası lifli besinler tüketmek, güne kahvaltı ile başlamak, aşırı yağlı ürünlerden uzak durmak ve sağlıklı besinler tüketmek, bağırsakların daha sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

Bağırsaklara İyi Gelen Yiyecekler

Bağırsaklar için yüksek lif içeriğe sahip olan bakliyatları sıkça tüketmek oldukça yararlı olacaktır. Özellikle fasulye, bezelye ve mercimek bu anlamda tüketilmesi gereken baklagiller arasında yer alır. Bu besinler ayrıca mineraller bakımından zengin olmaları nedeniyle vücutta diğer organlar üzerinde de yararlı etkiler yapmaktadır.

Bağırsaklar için faydalı bir diğer besin grubu ise kepekli tahıllardır. Bu besinlerin sahip olduğu lif değerleri özellikle sabah kahvaltılarında alındığında bağırsakların işleyişi üzerinde olumlu etkiler yaratmaktadır.

Kuru ve taze meyveler ise hem lif içerikleri hem de sindirim sistemi üzerinde olumlu etkiler yaratmaktadır. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında tüketilebilecek bu besinler bağırsaklarla birlikte midenin de işleyişini düzenlemektedir. Son olarak yeşil yapraklı sebzelerin sıkça tüketilmesi ve öğünlerde yer alması, bağırsak sağlığının korunması açısından yararlı olacaktır.

Kaynak:bilgiyuvasi1.info

Kabızlık kabızlığa ne iyi gelir kabızlık nasıl geçer bağırsaklara iyi gelen yiyecekler bağırsaklara faydalı gıdalar bağırsakları koruyan besinler kabızlık çözümü kabızlığı ne giderir bağırsakları ne çalıştırır hamilelikte kab

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500