H3N2 virüsü nedir, influenza
Güncelleme 

H3N2 virüsü nedir, influenza

Son zamanların korkulu rüyası haline gelen, yüksek ateş, eklem ağrısı ve kuru öksürükle kendini belli eden H3N2 virüsü salgını korkutmaya devam ediyor.

H3N2 virüsü nedir, influenza
H3N2 virüsü nedir, influenzaH3N2 virüsü nedir? Korunma yolları nelerdir?

 Uzmanlar, 3 milyondan fazla kişiyi tehdit eden bu virüse karşı dikkatli olunması gerektiği ve belirtileri gösteren kişilerin mutlaka doktora gitmesi uyarısında bulundu.

Her hangi bir yaş aralığı gözetmeyen bu virüse yakalanan kişiyi çok uzun bir tedavi süreci bekliyor. Antiviral ilaçlarla tedavisi yapılan bu hastalıktaki en büyük sıkıntı ise piyasadaki “ilaç eksikliği”. Doktorların reçete ettiği antiviral ilaçların eczanelerde olmamasından dolayı hastalığa yakalanan kişileri oldukça sancılı bir hastalık süreci bekliyor. 

H3N2 belirtileri nelerdir?

 

Aslında klasik grip belirtileri taşıyan herkes, H3N2 virüsü riski taşımakta. Şiddetli baş ağrısı, inatçı ve kuru öksürük, yüksek ateş, boğaz akıntısı ve bu akıntıyla birlikte gelen boğaz ağrısı, eklem ağrısı ve halsizlik hastalığın en büyük habercisi.

 

H3N2 virüsünden korunma yolları

Uzmanlar, özellikle kronik hastalığı olanların ve yaşlıların hastalığa yakalanmadan önce mutlaka grip aşısı yaptırmaları konusunda uyarıyorlar. Virüsle yayılan bir hastalık olduğu için de antibiyotik ilaç kullanmamaları gerektiğinin de ayrıca altını çiziyorlar. Korunmak için ayrıca hijyene de büyük önem verilmesi gerekiyor.

Ellerin sık sık yıkanması, hastalık şüphesi olan kişilerle temasa geçilmemesi de bu hastalığın başlıca korunma yöntemlerinden. Bağışıklığı arttıran bitki çayları (ıhlamur, adaçayı, zencefil) ve meyve tüketmek, sağlıklı beslenmek, kaliteli ve düzenli uyku, uzun istirahat süresi de bu hastalıktan korunmak için oldukça ideal yollar.

Kaynak:06haberler.com

ah3 flu adenovirus influenza grip belirtileri grip ilaçları gribe iyi gelen şeyler grip için ne iyi gelir soğuk algınlığı belirtileri soğuk algınlığı tedavisi soğuk algınlığı ilaçları gribe iyi gelen gripten nasıl kurtulurum

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500