Özel Okullar Dikkat! Yeni Denetimler Geliyor
Güncelleme 

Özel Okullar Dikkat! Yeni Denetimler Geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugün, özel okullara yapılacak yeni denetim talimatlarını bildiren yazıyı tüm illere gönderdi.

Özel Okullar Dikkat! Yeni Denetimler Geliyor
Özel Okullar Dikkat! Yeni Denetimler Geliyor Ersin YıldırımMilli Eğitim Bakanlığı, Türkiye’deki bütün İl Milli Eğitim Müdürlükleri'ne, dershanelerden özel okullara dönüşen kurumların öğrencilerin sınav bilgileriyle yaptıkları reklamların ve kurs dersi ile ilişkili isimlerinin ‘’devamlı’’ olarak denetlenmesi talimatı verdi. Yönetmenliğe uygun olmayan tanıtım ve reklam yapan kurumlara anında idari para ceza kesilmesi cezasının verilmesini istedi.

Bakanlıktan valiliklere gönderilen bildiri de son dönemlerde kurs ve dershanelerden dönüştürülen okullara konulan isimlerle ilgili yönetmelikteki ‘’Kurum isimlerinde ‘’bilim grubu’’, ‘’kurs grubu’’ ve ‘’üniversite’’ sözcükleri yer alamaz’’ hükmü hatırlatıldı. Ayrıca gerçeğe aykırı ilan ve reklam, verilen bu reklamlarda öğrencilerin resim ve bilgilerinin kullanılmasının yasak olduğundan dolayı, buna uymayan kurum ve kuruluşlara brüt asgari ücretin 5 katı kadar idari para cezası kesilmesini istedi.

 

 

 


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500