Saç Ekimi Hakkında Merak Ettikleriniz
Güncelleme 

Saç Ekimi Hakkında Merak Ettikleriniz

Saç nakli ya da diğer bir anlatım ile ekimi, genetik, kaza veya hastalık gibi sebepler ile saç dökülmesi yaşayanların, tekrardan saçlarına kazanmasına yönelik yapılan cerrahi bir operasyondur.

Saç Ekimi Hakkında Merak Ettikleriniz
Saç Ekimi Hakkında Merak Ettikleriniz            Yine ilerleyen yaş yüzünden kaybedilen saçlar da bu yöntem ile kazanılabilmektedir. Bu yöntem ile doğal saçlara kavuşabilirsiniz. Yöntem 19. Yüzyılda başlamış ve 20. Yüzyılda iyice yaygınlaşmıştır. Ekimler saç ekim merkezi bünyesinde yapılmaktadır. Ekim sonrası saç bakımı çok önemlidir. Saç ekimleri alternatifi ise protez saç uygulamasıdır.

 

 Ekim Yöntemleri

 

            Saç ekim yöntemleri genel olarak 2 çeşittir. Bunlardan birisi Fut yöntemi, diğeri ise Fue yöntemidir. Fut olarak adlandırılan yöntemde kişinin ense kısmından, bant biçiminde bir şerit çıkarılır. Bu çıkarma işlemi sonrasında saçlar köklere ayrılırlar. Daha sonra da kökler ekim yapılacak alana yerleştirilirler. Bu yöntemde, köklerin alındığı kısımda yara izi kalabilir. Aynı zamanda uyuşukluklar ve de his kaybı olabilir. Fue yönteminde ise bu kökler kalıp halinde değil de tek tek alınmaktadır. En iyi saç ekim merkezi konusunda detaylı araştırma yapılmalıdır. Saç dökülmesi yaşayanların çoğu günümüzde Fue tekniği kullanmaktadırlar. Eğer kişide saç ekimleri de yeterli olmaz ise protez saç tercih edilebilir. Saç ekimi fiyatları uygulanacak yönteme göre değişmektedir.

 

 Ekim Sonrası Bakım

 

            Ekim sonrası saç ekim merkezi tavsiyelerine uyulmalıdır. İyileşme sürecinde verilen ilaçlar ihmal edilmeden kullanılmalıdır. İlaç olarak genelde cilt kremi verilir. Ayrıca baş kısmı darbelerden korunmalıdır. İyi bir sonuç almak için mevcut en iyi saç ekim merkezi bulunmalıdır. Ekim sonrası saçların sağlıklı çıkmasında saç bakımı çok önemlidir. Saç ekimi fiyatları kişilerdeki dökülme oranına göre de değişiklik göstermektedir.

saç ekim merkezi saç ekimi saç ekimi fiyatları saç ekimi istanbul saç ekimi sonrası saç ekimi fiyatları en iyi saç ekim merkezi sakal ekimi istanbul saç ekim biaxin saç ekimi sonuçları saç ekimi öncesi sonrası en iyi saç ekim

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500