Emekli Olan Öğretmenler İş Başı Yapıyor
Güncelleme 

Emekli Olan Öğretmenler İş Başı Yapıyor

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ve kısa zamanda çok büyük ilgi ve talep gören ‘’okuma yazma seferberliği’’ ile emekliye ayrılan öğretmenler tekrardan iş başı yapacak.

Emekli Olan Öğretmenler İş Başı Yapıyor
Emekli Olan Öğretmenler İş Başı Yapıyor Ersin YıldırımCumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan ‘’okuma yazma seferberliği’’ projesinin ilk tanıtım ayağı Giresun’da yapıldı.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları tarafından, öğretmen evinde düzenlendiği konferansa çok büyük katılım oldu. Katılanlar arasında; İl Halk Eğitim Müdürü Harun Karabörk ile İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş vardı.

Giresun Valisi konuşmasında, Giresun’daki okuma yazma oranının yüzde 94,4 olduğunu ve bu oranın Türkiye ortalamasından yaklaşık 2 puan düşük olduğunu belirtti.

 

Emekli Öğretmenler Geri Dönüyor

Giresun Valisi Sarıfakıoğulları, projenin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütüleceğini, proje kapsamında aktif olarak görev yapan öğretmenlerin dışında, emekli olmuş Türkçe ve Edebiyat bölümünü bitiren emekli öğretmenlerden de yararlanacaklarını söyledi.

Emekli Öğretmen Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli öğretmenler okuma yazma seferberliği okuma yazma oranı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500