Ağız Kokusu İçin Nelere Dikkat Edilmeli
Güncelleme 

Ağız Kokusu İçin Nelere Dikkat Edilmeli

Ağız Kokusunu önlemek için ne yapmalı

Ağız Kokusu İçin Nelere Dikkat Edilmeli
Ağız Kokusu İçin Nelere Dikkat EdilmeliAğız kokusunu önlemek için en birinci dikkat edilmesi gerek şey ağız bakımıdır, dişlerinizi fırçalamak ve çürük ve fırçalama esnasında kanama varsa mutlaka diş hekimine görünmek gerekir. Diş sağlığı için mutlaka dişler günde 3 defa fırçalanmalıdır.

Ağız kokusu sorunu günümüzde oldukça yaygındır, bu sorun ile karşılaşmamak için iyi gıdalarla beslenmek gerekir. Sarımsak ve soğan da iyi bir gıdadır ancak bunun tüketimi kalabalık bir ortamda bulunmak zorunda olmadığınız bir gün ya da hafta sonu olabilir. Ağız kokusunu tetikleyen bir diğer faktör ise alkol ve sigara tüketimidir. Bunlar en başta yapılması gereken durumlardırç

Ağız kokusuna neden olan bir diğer faktör ise diş fırçalamanın kısa tutulmasıdır. 20 sn kadar fırçalanan diş herhangi bir fayda sağlamayacaktır. En az 1 dk her dişinizin içi ve dışı olacak şekilde güzelce fırçalanmalıdır.

Dişlerimiz bizim hem sağlığımızı hem de sosyal hayatımızı etkiler, günde en az 3 dk ayırarak hem ağız kokusuna hem de sağlıklı ve güzel görünüme kavuşabilirsiniz. 

Kaynak:habersaglik.com.tr

 

Ağız kokusu ağız bakımı ağız kokusuna çözüm ağız kokusu nasıl giderilir ağız kokusu neden olur ağız kokusu nedenleri ağız kokusuna ne iyi gelir ağız kokusu nasıl geçer ağız kokusu sebepleri ağız kokusu giderme kokusu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500