Memur ve Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı İkramiye Müjdesi
Güncelleme 

Memur ve Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı İkramiye Müjdesi

Memur ve emeklilere ikramiye müjdesi… Memur-Sen, KPDK ile yapacakları toplantıda Ramazan ve Kurban bayramında ikramiye verilmesini görüşecek. Anlaşma sağlandığı takdirde, maaş ya da talep edilen tutar olan 2 bin 62 TL üzerinden ödeme alınacak.

Memur ve Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı İkramiye Müjdesi
Memur ve Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı İkramiye Müjdesi Ersin YıldırımTürkiye’de milyonlarca memur ve emekli, KPDK yani Kamu Personeli Dayanışma Kurulu toplantısını bekleniyor. Mart ayı içerisinde gerçekleşecek olan toplantıdan müjdeli haber bekleniyor. Memur sendikaları tarafından 2017 senesinde de gündeme gelen ‘’bayram ikramiyeleri’’ tekrardan ele alınacak. Karşılıklı olarak anlaşma sağlanırsa, memur ve emekliler senede 2 kere ikramiye alacak.

Ayrıca bu uygulama hayata geçerse, sonrasında ise SSK ve Bağ-kur emeklileri içinde yaygınlaşması bekleniyor. Memur-Sen, toplu sözleşme toplantısında ikramiye tutarı için ‘’en yüksek aylığın’’ 2 katı olmasını talep etmişti. Bu rakam şu an 2 bin 92 TL’ye tekabül ediyor. Taraflar bu tutar üzerinden anlaşma yoluna gidecek.

Diğer bir alternatif ise memur ve emeklilere, almış olduğu maaş üzerinden prim verilmesi. Sendikalar ile Kamu Personeli Dayanışma Kurulu arasında bu şekilde bir anlaşma çıkarsa, memur ve emekli aldığı maaş üzerinden ikramiye alacak.

İkramiye haberini alan memur ve emekliler, sosyal medyada on binlerce paylaşım yaptı. İkramiye almaları durumunda, bütçe olarak epey bir rahatlanacak olmalarında herkes hemfikir. Milyonlarca emekli ve memur, dört gözle toplantı sonunda alınacak kararı bekliyor.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500