Kamu Personeli Danışma Kurulu Bir Araya Toplandı
Güncelleme 

Kamu Personeli Danışma Kurulu Bir Araya Toplandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 2017 yılında ekonominin %7,4’lük büyümesi ile ilgili olarak, ‘’Yüzde 7,4 büyüme oranı gerçekten çok memnun edici. Avrupa Birliği, OECD ve G20 ülkeleri ile kıyasladığımız zaman liderliğin halen bizde olduğunu görebiliyoruz. Bunun en büyük sebebi hükümetimizin konuyla alakalı olarak attığı başarılı adımlardır’’ dedi.

Kamu Personeli Danışma Kurulu Bir Araya Toplandı
Kamu Personeli Danışma Kurulu Bir Araya Toplandı Ersin YıldırımJülide Sarıeroğlu, Reşat Moralı Toplantı Salonu’nda gerçekleşen KPDK yani Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantı öncesinde Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Önder Kahveci ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile bir araya gelerek basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı.

KPDK’nın çok önemli bir sosyal iletişim sistemi olduğunu söyleyen Sarıeroğlu, burada kamu personelleri ile alakalı olarak her türlü çalışmayı yaptıklarını belirtti ve şunları söyledi:

‘’KPDK toplantısında ilk konuşacağımız konu kamu personellerinin izin konuları olacak. Bu konuyla alakalı olarak alt komisyonun yapmış olduğu çalışmalar mevcut ve bunları detaylı olarak değerlendireceğiz. Daha sonra 2011 senesinde faaliyete geçen ‘’esnek çalışma’’ ile ilgili sunumu izleyeceğiz. Sonrasında ise kamu personeli hakkında gerekli istişareleri gerçekleştireceğiz. Toplantımızın genel içeriği bu şekilde olacak.’’ diye belirtti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, gerçekleştirecekleri KPDK toplantısının, toplu sözleşme masası gibi olmayacağını söyledi. Kurulun, çalışma barışının sağlanması, kamu verimliliği gibi problemlerin tespiti ve ardından çözümü ile alakalı olarak atılacak adımların konuşulduğu, önemli bir çözüm mekanizması olduğunu belirtti.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500